FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: październik 2020

Lwy Avia Częstochowa brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski

W niedzielę,  11 października w rewanżowym meczu o III miejsce CS Superligi Lwy Avia Częstochowa pokonały na własnym obiekcie LKS Szawer Leszno 78:70 odrabiający tym samym jednopunktową stratę z pierwszego spotkania i to częstochowianie mogą świętować brązowy medal Drużynowych Mistrzostw…

Niespodzianka dla niepełnosprawnego chłopca objętego kwarantanną

Mundurowi z Częstochowy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej postanowili uprzyjemnić czas, chłopcu, który uwielbia wszystko, co jest związane ze służbami mundurowymi. Spotkanie było dla niego zaskoczeniem, ponieważ od kilku dni przebywa na kwarantannie i nic nie wiedział o niespodziance.

Woryna i Jeppesen we Włókniarzu, Przedpełski w Toruniu ?

Pomimo, że okienko transferowe rusza dopiero 1. listopada klubowi działacze nie próżnują i planują budowę składów na sezon 2021. Według doniesień Przeglądu Sportowego w przyszłym sezonie barwy Eltrox Włókniarz Częstochowa bronić będą Kacper Woryna z PGG ROW Rybnik oraz Jonas…

Przed budynkiem Urzędu Miasta przy ulicy Waszyngtona stanęły trzy namioty

Przed budynkiem Urzędu Miasta przy ulicy Waszyngtona – na razie testowo – stanęły trzy namioty. Będą chronić interesantów przed potencjalnymi, niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Środki ochrony dla służb miejskich

Wydział Zarządzania Kryzysowego Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy przekazał kolejne środki ochrony. Tym razem otrzymali je strażnicy miejscy.

25 paulinów z Jasnej Góry zakażonych koronawirusem

Jak informuje biuro prasowe Jasnej Góry w ostatnich dniach wykryto u 25 paulinów z Jasnej Góry wirus COVID-19. Zostali oni odizolowani przez zakwaterowanie poza klasztorem i sanktuarium. Nie mieli kontaktu z wiernymi. Dwóch paulinów zostało hospitalizowanych. Pozostali zakonnicy są zdrowi.

Jason Doyle odchodzi z Włókniarza

Jason Doyle w przyszłym sezonie nie będzie zawodnikiem Eltrox Włókniarz Częstochowa. We wtorek Indywidualny Mistrz Świata z 2017 roku spotkał się z prezesem Eltrox Włókniarza Częstochowa – Michałem Świącikiem i podziękowali sobie za współpracę.

Częstochowa odnawia groby żołnierzy 7. Dywizji Piechoty

Zakończył się drugi etap remontu kwatery poległych w czasie kampanii wrześniowej żołnierzy tej formacji – tak mocno związanej z dziejami naszego regionu. Aby sukcesywnie odnawiać to miejsce pamięci, miasto korzysta z funduszy wojewódzkich.

CS Superliga: Minimalna porażka Lwów z Szawerem Leszno w pierwszym meczu o brązowy medal

W niedzielę,  4 października w pierwszym meczu o III miejsce CS Superligi Lwy Avia Częstochowa przegrały na wyjeździe z LKS Szawer Leszno 75:74. Bohaterem spotkania został Marcin Szymański, który wywalczył komplet 20 punktów. 

Marcin Szymański: W 2021 roku będę jeździł w barwach czerwono – żółtych (wywiad)

Po siedmiu latach Marcin Szymański opuszcza drużynę Lwy Avia Częstochowa. O dalszych planach na przyszłość oraz najlepszych chwilach spędzonych w Częstochowie „Martinez” opowiedział Naszej redakcji.