Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 13:34

Częstochowska policja publikuje wizerunek kobiety podejrzewanej o oszustwo

Częstochowska policja publikuje wizerunek kobiety podejrzewanej o oszustwo. Zdarzenie miało miejsce 24 stycznia 2024 roku.

 

 

Do zdarzenia doszło 24 stycznia 2024 roku przy ulicy Okulickiego w Częstochowie. Do 77-letniego mieszkańca Częstochowy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako lekarz ze Szpitala znajdującego się na ul. Bialskiej w Częstochowie. W trakcie rozmowy mężczyzna poinformował seniora, że jego syn został przewieziony do szpitala z uwagi na zakażenie wirusem COVID 19 i konieczne jest podanie mu bardzo kosztownego leku ratującego życie. 77-latek oznajmił, że ma w domu gotówkę w kwocie 70 tys. zł.

 

 


Mężczyzna podający się za lekarza poinformował, że po pieniądze zgłosi się notariusz. Po około godzinie w mieszkaniu mężczyzny pojawiła się kobieta, która przedstawiła się jako notariusz i oznajmiła, że przyszła po pieniądze na lek. Mężczyzna przekazując kobiecie umowioną kwotę poprosił ją o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego to, kim jest. Kobieta zaczęła się nerwowo zachowywać i pokierowała się do wyjścia. Mężczyzna zablokował jej możliwość opuszczenia mieszkania. Pomiędzy osobami doszło do szarpaniny, w wyniku której upadli na podłogę. W trakcie szarpaniny kobieta drapała i uderzała mężczyznę po twarzy oraz ugryzła go w rękę. Mężczyźnie udało się odebrać kobiecie reklamówkę z pieniędzmi. Gdy w mieszkaniu pojawiło się trzy inne osoby, które usłyszały ich klótnię, kobieta zaczęła krzyczeć, że została zaatakowana i opuściła mieszkanie.

 

 

Rysopis Kobiety: wiek około 40 – 45 lat, wzrost około 170 cm, włosy koloru blond do ramion, średniej budowy ciała, posiadała okulary korekcyjne koloru ciemnego.
W chwili zdarzenia osoba ubrana była w zimową, ciemną kurtkę długości 3/4, szalik koloru jasnego oraz brązową torebkę przewieszoną przez ramię.

 

 

W toku prowadzonych czynności ustalono, że w dniu 21.11.2023 roku w Bytomiu nieznany sprawca podając się za lekarza, oszukał kobietę na kwotę 10.500 złotych. Z poczynionych ustaleń wynika, że wizerunek kobiety, który zarejestrowały kamery monitoringu, odpowiada tej smej osobie, która w dniu 24.01.2024 roku w Częstochowie usiłowała dokonać oszustwa metoda na notariuszkę. W związku z powyższym publikujemy wizerunek kobiety.

 

 

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z częstochowskimi policjantami pod numer telefonu 47 858 19 97, 47 858 12 55

 

foto/źródło: KMP Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze