Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 18:35

Na torowisku przy ul. Jesiennej zamontowano smarownice

Piski z przejeżdżających tramwajów już nie będą przeszkadzać mieszkańcom bloku przy ul. Bohaterów Katynia 52. To za sprawą montażu smarownic do szyn. 

Na torowisku tramwajowym przy ul. Jesiennej w rejonie bloku przy ul. Bohaterów Katynia 52 zamontowano dwie smarownice do szyn tramwajowych, które są zasilane z sieci trakcyjnej za pośrednictwem przetwornicy napięcia 660V/24V DC. Smarownice są przystosowane do pracy ze smarami biodegradowalnymi oraz są wzbudzane przez nadjeżdżający tramwaj. Smarowanie odbywa się jednocześnie dla obu szyn.

Przypomnijmy, że cała sprawa ze smarownicami zaczęła się rok temu kiedy to mieszkańcy bloku przy ul. Bohaterów Katynia 52 stwierdzili, że przejeżdżający tramwaj piszczy oraz skrzypi i zgłosili sprawę do jednego z programów interwencyjnych. W trakcie programu akustyk potwierdził, że tramwaje emitują zbyt duży hałas i zlecił ustawienie ekranów akustycznych oraz smarownic. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie miał jednak inny sposób na poprawę komfortu życia mieszkańców bloku przy ul. Bohaterów Katynia 52 i ogłosił konsultacje społeczne w sprawie likwidacji nocnych tramwajów i zastąpienie ich autobusami. Mieszkańcy Częstochowy jednak odrzucili propozycję MZDiT i nocne tramwaje pozostały.

Na ratunek mieszkańcom wyszedł jeden z lokalnych „społeczniaków”, który w ramach ubiegłorocznego budżetu partycypacyjnego złożył wniosek o montaż smarownic. O dziwo wniosek uzyskał niewielką liczbę głosów i przepadł. Jednak prezydent miasta zdecydował, że mimo małej liczby głosów wniosek ten zostanie zrealizowany ze środków budżetu.

Video z przejazdu tramwaju możesz zobaczyć na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze