Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:05

CZĘSTOCHOWSKA POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Częstochowscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując różne metody okradają starszych mieszkańców naszego regionu. Ofiarami złodziei zostały ostatnio dwie mieszkanki Częstochowy, które straciły biżuterie lub pieniądze. Policja ostrzega, że nie należy wpuszczać nieznajomych do domów a także wierzyć, iż każdy kto dzwoni sugerując, iż jest członkiem rodziny, jest tym za kogo się podaje.

Mieszkanka ulicy Glogera w Częstochowie uwierzyła, iż do mieszkania wpuszcza pracownika wodociągów. Oszust po wejściu do mieszkania 73-letniej kobiety, wykorzystał jej nieuwagę i skradł biżuterię. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła natomiast mieszkanka ulicy Kiedrzyńskiej, która przekazała pieniądze nieznajomemu. do 75-letniej kobiety zadzwoniła nieznajoma, która podała się za jej córkę. Poprosiła o przekazanie pieniędzy, które miały być pożyczone koleżance z banku. Po telefonie rzekomej córki, 75-letnia kobieta otrzymała jeszcze kolejny telefon od rzekomej pracownicy banku. Dwie złodziejki, tak skutecznie oszukały częstochowiankę, iż zdecydowała się przekazać pieniądze kurierowi przysłanemu przez rzekomą córkę i jej koleżankę z „banku”.

Policja ostrzega przed takimi metodami działania przestępców i apeluje o to aby nigdy nie wpuszczać nieznajomych do domów a także nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym.

Artykuł możesz komentować na naszym fanpage.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: KMP w Częstochowie

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze