Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:42

TO JUŻ PEWNE. HYBRYDOWY SOLBUS PRZYJEDZIE DO NAS 30. SIERPNIA

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Jak dowiedział się serwis Fotoczewa w dniu 30. sierpnia 2015 roku w ramach XXIII Dni Częstochowy na placu Biegańskiego w godzinach od 13:00 do 19:00 odbędzie się prezentacja pierwszego hybrydowego autobusu zasilanego gazem CNG wyprodukowanego dla Częstochowy ! To nie jedyna atrakcja jaką przygotowano tego dnia na placu Biegańskiego.

Solbus częstochowskiemu MPK dostarczy w sumie 40 autobusów (25 sztuk 12-metrowych oraz 15 sztuk przegubowych), dzięki dofinansowaniu w wysokości 65.950.000 złotych z programu GAZELA. Nowe 12-metrowe autobusy posiadać będą min. 80 miejsc, w tym 21 siedzących. Pojazdy będzie wyposażony w silnik 6-cio cylindrowy o zapłonie samoczynnym, spełniający minimum warunki graniczne w zakresie emisji zanieczyszczeń gazowych pyłowych oraz zadymienia spalin EURO – 6, zapewniający odpowiednie właściwości trakcyjne oferowanego autobusu w warunkach pełnego obciążenia i eksploatacji w ruchu miejskim oraz pozwalający na rejestrację autobusów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pojazdy będą wyposażony także w system monitoringu. Z kolei autobusy przegubowe posiadać będą minimum 130 miejsc, w tym 40 siedzących. Pojazdy te będą wyposażone w silnik czterosuwowy, rzędowy, 6 cylindrowy, chłodzony cieczą, spełniający normę czystości spalin EURO 6 o mocy min. 213 kW. Silnik będzie zasilany sprężonym gazem ziemnym CNG, autobus będzie wyposażony w system automatycznego uzupełniania oleju. System napędu hybrydowego zostanie wyposażony w silnik elektryczny o maksymalnej mocy nie mniejszej niż 210 kW oraz w układ magazynowania energii – zasobniki energii elektrycznej bezobsługowe, o minimalnej żywotności 8 lat. Pojazdy będą wyposażony także w system monitoringu.

Niestety na początku pojazdy nie będą posiadać klimatyzacji, ponieważ program GAZELA wymaga uzyskania od miasta oraz przewoźnika odpowiedniego efektu ekologicznego, a klimatyzacja powoduje większe spalanie.

POZA HYBRYDĄ BĘDĄ TAKŻE INNE ATRAKCJE
Wracając do XXIII Dni Częstochowy obecnie trwają prace organizacyjne tegorocznych Dni Częstochowy. Szczegóły programowe będą znane w ostatnim tygodniu lipca. Obecnie wiadomo jest jedynie, że główny koncert plenerowy odbędzie się 29 sierpnia br., a cała impreza będzie trwać w dniach 26 – 30 sierpnia br.

Ponadto jak udało nam się dowiedzieć w dniu 30 sierpnia 2015 r. na placu Biegańskiego w godzinach od 13.00 do 19.00 poza prezentacją nowego autobusu przewidziany jest sześciogodzinny „Pokaz eksperymentów” w wykonaniu Uniwersytetu Rozwoju z Chorzowa, prezentacja radiowozu Straży Miejskiej o napędzie elektrycznym, saturator Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. oraz branżowe stoiska Urzędu Miasta.

Wydarzenie możesz komentować na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze