Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 12:17

Akcja krwiodawstwa – „Majówka z Legionem”

Częstochowski Legion serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Częstochowy do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 29 kwietnia na placu Biegańskiego. To wyjątkowa okazja, aby podzielić się najcenniejszym darem – krwią, która może uratować życie.

 

Oddawanie krwi to nie tylko akt solidarności, ale również konkretna pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. W każdej chwili, ktoś w szpitalu może oczekiwać na transfuzję, która dzięki Państwa hojności, może być przeprowadzona. Za podzielenie się krwią, każdemu krwiodawcy przysługują 2 dni wolne od pracy. To doskonała okazja, aby połączyć dobry uczynek z możliwością przedłużenia weekendu majowego. Ponadto  każdy uczestnik akcji będzie mógł poczuć się jak bohater, a także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję, jak np. słodki poczęstunek, kawa w pobliskiej kawiarni, vouchery czy gadżety – zachęca  Piotr Gajda koordynator Częstochowskiego Legionu Honorowych Dawców Krwi.

 

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

 

Wszyscy, którzy w tym dniu oddając krew w oddziale na ulicy Kopernika 38 podadzą hasło „LEGION” otrzymają zaświadczenie, które umożliwi odbiór gadżetów na Placu Biegańskiego od godz. 9:00 do godziny 13:00 w dniu akcji.

 

Zbiórka krwi odbędzie się w godzinach 9:00 – 13:00. na placu Biegańskiego w Częstochowie.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze