Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 20:04

AUTOBUSY W III ALEI ? MAMY POMYSŁ JAK JE TAM WPROWADZIĆ

Czy uda nam się przywrócić komunikację miejską w III alei ?

W 2013 roku w Naszym mieście przeprowadzone zostały konsultacje społeczne w sprawie organizacji ruchu w III al. Najświętszej Maryi Panny. Wówczas mieszkańcy wypowiedzieli się m.in. za powrotem komunikacji miejskiej w tej części miasta. Niestety po konsultacjach okazało się, że III aleja jest nie przystosowane dla komunikacji miejskiej – Serwis fotoreportersko=prasowy Fotoczewa znalazł jednak pewną furtkę, która być może pozwoli, że w III alei znów zagoszczą autobusy.

Podczas konsultacji społecznych w sprawie ruchu w III alei mieszkańcy Częstochowy mieli do wyboru trzy warianty. Wariant I zakładał całkowity zakaz ruchu kołowego na obu jezdniach III Alei, za wyjątkiem rowerzystów, zaopatrzenia w godz. 22.00 – 10.00 oraz dojazdów do posesji nr 54, 58/60 i 62. Ewentualne pozostawienie ruchu taksówek na jezdni północnej. Wariant II obejmował całkowity zakaz ruchu kołowego na południowej jezdni III Alei (za wyjątkiem rowerzystów i zaopatrzenia w godz. 22.00 – 10.00), dopuszczenie ruchu kołowego na jezdni północnej. Z kolei wariant III zakładał dopuszczenie ruchu kołowego na obu jezdniach III Alei przez cały rok.W każdym wariancie było dodatkowe pytanie związane za wprowadzeniem komunikacja miejska w tej części miasta.

Częstochowianie wypowiedzieli się za zamknięciem alei dla ruchu samochodowego oraz za wprowadzeniem komunikacji miejskiej . Niestety minęło dwa lata, a autobusów w III alei nadal nie ma. Powód ? Według Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie powód jest oczywisty – brak lewoskrętów na zachodnim skrzyżowaniu (z ul. Popiełuszki i Pułaskiego) i ciasne prawoskręty na obu końcach, które uniemożliwiają (podobno) przejazd pojazdom komunikacji miejskiej. Czy skręty są faktycznie nieprzystosowane dla autobusów ? Jest to kwestia sporna, ponieważ co roku z tych skrętów korzystają autobusy, które obsługują Industriadę. W III al. można spotkać również 15-metrowe autokary, które również radzą sobie ze skrętami.

Serwis fotoreportersko=prasowy Fotoczewa znalazł pewną furtkę, która być może pozwoli na powrót autobusów do III Alei Najświętszej Maryi Panny. Jaka to furtka ? O tym poinformujemy państwa niebawem…

Wydarzenie możesz komentować na Facebook.

Autor: Marcin Biś
Zdjęcie ze zbiorów Janusza Karlikowskiego (autor nieznany)

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze