Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:57

RUSZYŁY PRACE PRZY PRZEDŁUŻENIU AL. BOHATERÓW MONTE CASSINO DO UL. DŹBOWSKIEJ

foto: Mateusz Orda
foto: Mateusz Orda

Rozpoczęła się inwestycja mająca na celu połączenie al. Bohaterów Monte Cassino z ul. Dźbowską. Z tego powodu od piątku (tj. 22.07.) drogowcy napotkają utrudnienia na drogach w dzielnicy Dźbów.

Od piątku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na  ul. Dźbowskiej  od skrzyżowania ul. Sabinowskiej i Żyznej (kierunek Tarnowskie Góry na długości 500m); ul. Powstańców Warszawy od ul. Malowniczej (w kierunku Tarnowskie Góry na długości 500 m) oraz na ul. Gościnnej od ul. Lotosu w kierunku Tarnowskie Góry na długości 500 m.

Zakres prac dla zadania: Budowa przedłużenia al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 908 (ul. Dźbowska, Powstańców Warszawy, Gościnna) obejmuje: budowę ronda dwupasowego-turbinowego przy ul. Sabinowskiej-Dźbowskiej-Żyznej o promieniach zewnętrznych 21.0m oraz 26.35m, budowę odcinka od ulicy Dźbowskiej do Alei Bohaterów Monte Cassino, która obejmuje budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w obu kierunkach (szerokość pasa ruchu 3.5m) wraz z drogą rowerową dwukierunkową (szer. 2.0m) oraz ciągiem pieszym (szer. 1.5m). Z kolei po stronie wschodniej przewidziano budowę ciągu pieszo-rowerowym (szer. 3.5m), skrzyżowania skanalizowanego w rejonie ul. Hetmańskiej, z dodatkowymi pasami o szerokości 3.0m dla relacji skrętnych w zachodni wlot skrzyżowania, z kierunku południowego oraz północnego, budowę skrzyżowania skanalizowanego „na prawe skręty” z ul. Królewską oraz dodatkowym pasem wyłączenia o szerokości 3.0m, budowę skrzyżowania skanalizowanego „na prawe skręty” z ul. Chodkiewicza oraz dodatkowym pasem wyłączenia o szerokości 3.0m, dobudowę wlotu skrzyżowania ulic Jagiellońska-Boh. Monte Cassino, wraz z dodatkowym pasem o szerokości 3.0m do skrętu w prawo w ul. Jagiellońską, dobudowę pasa do skrętu w lewo ze wschodniego wlotu ul. Jagiellońskiej w nowo projektowany łącznik, czy przebudowę istniejących chodników i dróg rowerowych w rejonie skrzyżowania ulic Jagiellońska-Boh. Monte Cassino.

Natomiast na odcinku od granicy miasta do ulicy Sabinowskiej projekt zakłada budowę jednej jezdni po jednym pasie ruchu w obu kierunkach (szerokość pasa ruchu 3.5m). Ponadto na ul. Gościnnej powstanie droga rowerowej dwukierunkowej (szer. 2.0m) po stronie lewej (zachodniej), ciąg pieszy lewostronny (szer. 1.5m) usytuowanego wzdłuż drogi rowerowej, ciąg pieszy prawostronny (szer. 2.0m) usytuowanego przy jezdni.

Na ul. Powstańców Warszawy i Dźbowskiej powstanie również droga rowerowa dwukierunkowa (szer. 2.0m) po stronie lewej (zachodniej), ciąg pieszy lewostronny (szer. 1.5m) usytuowanego wzdłuż drogi rowerowej, ciąg pieszy prawostronny (szer. 2.0m) usytuowanego przy jezdni.

[mb]

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze