Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 18:22

Gotowi do ŚDM?

Wokół Klasztoru już widać zwiększony ruch, po niebie latały helikoptery, widać więcej patroli, dodatkowe nagłośnienie, pierwsze namioty punktów informacyjnych, ale jeszcze tak dużo do zrobienia

klasztor oo.Paulinów na Jasnej Górze
klasztor oo.Paulinów na Jasnej Górze

Wybraliśmy się sprawdzić jak wygląda postęp przygotowań do ŚDM . W parkach Jasnogórskich postępują pracę związane z zielenią, a policyjne patrole piesze jak i rowerowe dbają o spokój i porządek.W Alei Henryka Sienkiewicza jest instalowane nowe nagłośnienie. Jednak nie aż tak duże, jakie już zostało umieszczone przy murach klasztoru.

Przy drewnianych podestach dla gości trwają ostatnie poprawki stolarskie. Słychać już pierwszych zagranicznych pielgrzymów, mieszają się jezyki świata. Sprawdziliśmy czy w okolicy klasztoru działają infomaty – są sprawne poza jednym małym błędem w języku polskim, który można pominąć. Na terenie parkingu Jasnogórskiego przy Domu Pielgrzyma został zamontowany bankomat.

Widać zwiększony ruch patroli policyjnych i Straży Miejskiej – nawet rowerowych. Przyklasztorne Parkingi powoli zapełniają się samochodami i autokarami, a po próbnych lądowaniach helikopterów nie ma ani śladu. Remont sąsiadującej z klasztornym parkingiem ulicy Wyszyńskiego dobiega już końca. Podobnie wymiana nawierzchni na ulicy Św. Jadwigi. Jednak w ciągu dnia trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu w okolicach skrzyżowania ul Św. Jadwigi i Świętego Rocha. Przed organizatorami jeszcze sporo do zrobienia.

Nasi czytelnicy pytali o loty statków powietrznych, o których nie informowaliśmy – to próbne przeloty i lądowania śmigłowców, które będą obsługiwać wizytę Papieża Franciszka. Nasz czytelnik – Jakub – utrwalił je na filmie:

Do wizyty gotowi są drogowcy, którzy wprowadzą ograniczenia narzucone przez służby – o czym pisaliśmy już na łamach serwisu [link].

ZOBACZ GALERIĘ I ZOSTAW KOMENTARZ

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze