Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:42

Rozpoczęły się szkolenia antyterrorystyczne dla pracowników MPK

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś (tj. 31.05.) w sali „Ikar” która mieści się na terenie zajezdni MPK w Częstochowie odbył się pierwszy cykl szkoleń antyterrorystycznych dla kierowców i motorniczych częstochowskiego.

Szkolenie zostało podzielone na dwie części Pierwszą część poprowadził dr Wojciech Szewko, wykładowca Akademii Obrony Narodowej, jeden z czołowych w Polsce analityków zajmujących się Bliskim Wschodem. Drugą część szkolenia poprowadzili specjaliści z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

„Dziś rozpoczęła się inauguracja szkoleń antyterrorystycznych, które będę miały miejsce przez najbliższe tygodnie. Należy podkreślić, że szkolenia te są przygotowywane od kilku miesięcy i nie są one robione ad hoc. Szkolenia te są wynikiem wielotygodniowych starań MPK w Częstochowie Sp z o o po to by móc przygotować swoich pracowników najlepiej jak to jest możliwe z pożytkiem dla mieszkańców” – powiedział podczas briefingu rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik

Szkolenie dotyczyło m.in. zaobserwowanej taktyki z ostatnich lat zamachów terrorystycznych, szczególnie uwzględniając zamachy w środkach komunikacji miejskiej oraz podstawowych sposobów profilaktyki: na co zwracam uwagę oraz jak wygląda potencjalna bomba.

Pełną fotorelację z wydarzenia można znaleźć na Naszym profilu na Facebook.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze