Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:28

Powstał nowy blok komunalny – pierwsi lokatorzy odebrali klucze

foto: UM Częstochowy
foto: UM Częstochowy

Przy ulicy Pułaskiego 42 powstał nowy blok komunalny. 3 stycznia pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań.

W czterokondygnacyjnym budynku znajdują się 32 mieszkania – jedno i dwupokojowe. Każde z nich wyposażono w instalacje: gazową, wodno-kanalizacyjną, c.o., elektryczną, telefoniczną, antenową, logiczną, domofonową i wentylacyjną. Każde z mieszkań zostało indywidualne opomiarowane. W pomieszczeniach kuchennych zamontowano kuchenki gazowe i zlewozmywaki, a w łazienkach wanny, umywalki i toalety. Dodatkowo, lokale na parterze są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach.

Obok budynku znajduje się parking dla 32 samochodów i plac zabaw dla dzieci. Sama nieruchomość, choć posiada bezpośredni dojazd do ulicy Pułaskiego, jest oddalona od jezdni, co zwiększa komfort użytkowania.

Budowa bloku kosztowała około 4,6 mln zł. Ponad 3,2 mln zł pochodzi z budżetu miasta, a reszta to wsparcie udzielone przez Bank Gospodarstwa Krajowego (ok. 1,38 mln zł).

Generalnym wykonawcą zadania było konsorcjum dwóch częstochowskich firm: Zakładu Remontowo Budowlano Instalatorskiego „Budo-Max” (lider konsorcjum) oraz Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Monter”. Dokumentację projektową wykonała spółka „MIASTOPROJEKT CZĘSTOCHOWA”

[mb]
źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze