Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 11:22

Najlepsze prace dyplomowe o Częstochowie nagrodzone

foto: Facebook/Filharmonia Częstochowska
foto: Facebook/Filharmonia-Częstochowska

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu dla absolwentów częstochowskich uczelni na najciekawsze prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie i doktorskie promujące nasze miasto. Wśród laureatów  znalazł się Nasz redakcyjny kolega.

Konkurs „Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy” jest elementem projektu „Akademicka Częstochowa”, realizowanego przez Urząd Miasta we współpracy z uczelniami wyższymi.  Jego celem jest promocja nowatorskich rozwiązań projektowych i organizacyjnych w sferze rozwoju miasta oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Częstochowy jako centrum gospodarczego, oświatowego i kulturalnego. Do konkursu można było zgłaszać prace obronione w roku akademickim 2015/2016.

W poniedziałek, 9 stycznia, w Filharmonii Częstochowskiej, nagrody wręczali prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski. W tej edycji laureatami konkursu zostali w kategorii ,,Praca licencjacka” Kamil Legieta  za pracę ,,Bezrobocie jako zagrożenie bezpieczeństwa społecznego na przykładzie Częstochowy”,  w kategorii ,,Praca inżynierska” najlepszy okazał się Marcin Dąbek za pracę ,,Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego z częścią mieszkań przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych”. Z kolei w kategorii ,,Praca magisterska” przyznano trzy wyróżnienia: pierwsze miejsce zdobył  Arkadiusz Janic za pracę ,,Analiza możliwości wykorzystania cementów tytanowych do materiałów o matrycy cementowej”, drugie miejsce zajął Damian Myzler za pracę ,,Koncepcja obiektu agroturystycznego o blisko zerowej emisyjności zlokalizowanego na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej”, a trzecie Nasz redakcyjny kolega Marcin Biś za pracę ,,Zintegrowany rozwój publicznego transportu zbiorowego w Częstochowie – analiza i ocena”. W  kategorii ,,Praca doktorska” przyznano dwa wyróżnienia: pierwsze miejsce zajęła Izabela Szumlas-Majzner za pracę ,,Oblicze polityczne społeczeństwa okręgu częstochowsko-radomszczańskiego w świetle wyborów parlamentarnych w latach 1919-1938”, a drugie  Bartłomiej Macherzyński za pracę ,, Kofermentacja osadów komunalnych i osadów ze ścieków koksowniczych”.

– bardzo się cieszę, że moja praca spodobała się komisji i zostałem laureatem tak prestiżowego konkursu. Warto jednak nadmienić, że moja praca nie powstałaby, gdyby nie prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz prezes MPK w Częstochowie Roman Bolczyk, którzy wiedzą, że dobre miasto to dobry transport publiczny i dzięki ich zaangażowaniu co roku dokonywane są inwestycje, aby publiczny transport zbiorowy w Częstochowie stał się nowoczesny i przyjazny nie tylko dla pasażerów, ale również dla środowiska – powiedział Marcin Biś

[mb]
Źródło: Na podstawie materiałów UM Częstochowy
Foto:  www.facebook.com/pages/Filharmonia-Cz%C4%99stochowska/408949242504031?fref=ts

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze