Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:52

OSZUŚCI GRASUJĄ PO CZĘSTOCHOWIE. ZACHOWAJ CZUJNOŚĆ I OSTRZEŻ SWOICH BLISKICH

Uwaga na oszustów
Uwaga na oszustów

W dniu wczorajszym w dzielnicy Wrzosowiak, Trzech Wieszczów, Śródmieście oraz Północ grasowali oszuści. W sumie aż siedem razy próbowali oszukać starszych mieszkańców Częstochowy. Starsze osoby, w sześciu przypadkach nie dały się oszukać. Niestety, czujność zawiodła 77-letnia częstochowiankę, która uwierzyła oszustom i przekazała im w nietypowy sposób wszystkie oszczędności. Starsza pani, za sugestia oszustów wyrzuciła kilka tysięcy złotych za okno gdzie czekał już na nie kurier. Policja ostrzega i apeluje o rozwagę!

W godzinach od 12.00 do 18.00 siedmiokrotnie oszuści próbowali okraść starszych mieszkańców Częstochowy. Za każdym razem oszuści podawali się za policjantów lub funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i próbowali namówić starsze osoby do przekazania pieniędzy. W kilku sytuacjach pozorowali rzekome zdarzenia drogowe którym ulegli krewni. Mieszkańcy ulic Sportowej, Jesienne, Filomatów, Wyzwolenia, Pułaskiego i Bienia w Częstochowie wykazali się dużą przezornością i nie ulegli namową oszustów. Niestety w jednym przypadku, starsza częstochowianka zgodziła się na przekazanie pieniędzy rzekomym policjantom. Odbyło się to w nietypowy sposób, gdyż oszuści namówili pokrzywdzoną, aby rzuciła z balkonu zawinięte w reklamówkę pieniądze. Na dole miała czekać kurier, który miał ” zaopiekować się” oszczędnościami starszej pani. Było to zaraz po tym, jak 77-letnia kobieta odebrała jeden telefon a potem drugi od policjantki, która poinformowała ją o konieczności zabezpieczania zgromadzonych w domu oszczędności. Przekazane w ten sposób pieniądze miały być też po ” akcji” zwrócone. Po przekazaniu pieniędzy, starsza pani zorientowała się że została oszukana.

Częstochowska Policja apeluje o ostrożność i rozwagę ! Apelujemy o to aby nigdy nie przekazywać oszczędności osobom, którym nie znamy. W przypadku takich telefonów prosimy o szybki kontakt z policją.

Znajdziesz nas na Facebook.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: KMP Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze