Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 19:49

Nowy ciąg pieszo-rowerowy w Al. Wolności

al. Wolności

 

Od kilku dni funkcjonuje nowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Al. Wolności po stronie wschodniej: od Ronda Mickiewicza do ul. Orzechowskiego.

W ramach inwestycji został wyremontowany chodnik i powstał asfaltowy ciąg rowerowy. W ostatnich dniach zostało uzupełnione oznakowanie poziome. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

To kolejny element rozbudowującej się infrastruktury rowerowej w Częstochowie. Powstały ciąg rowerowy połączył się z istniejącym asfaltowym ciągiem w Al. Niepodległości. Jednak w zamian za to piesi otrzymali wąski chodnik, a rowerzyści zostali wyrzuceni z szerokiej jezdni.

Brakuje płynnego zjazdu na jezdnię w Al. Wolności jadąc w kierunku Północy. Jest to dość ważny element infrastruktury, bo Al. Wolności biegnie wzdłuż linii tramwajowej, w osi północ-południe, czyli często obieranego przez rowerzystów. Znak końca drogi rowerowej został postawiony znów w takim miejscu by zachęcać do jazdy chodnikiem. Nowy ciąg uwzględnia jedynie kierunek jazdy w lewo w ul. Sobieskiego.
Nie wiadomo również jak płynnie i bezpiecznie wjechać na ciąg jadąc Al. Wolności od strony Północy.

Powstały natomiast nowe przejazdy rowerowe w okolicy Ronda Mickiewicza, jak również wjazd na ciąg pieszo-rowerowy w Al. Niepodległości po zachodniej stronie.

Pełną fotorelację możesz zobaczyć na Facebook.

Autor: Mateusz Orda

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze