Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:59

Drugi z dziesięciu nowych tramwajów dotarł do Częstochowy

foto: MPK w Częstochowie

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie do zajezdni dotarł drugi z dziesięciu nowo zakupionych tramwajów firmy PESA.  Trzeci z zamówionych tramwajów ma dotrzeć z bydgoskiej PESY do Częstochowy jeszcze w tym tygodniu

– Drugi z zamówionych tramwajów typu Twist 2.0 dotarł do zajezdni i rozpoczął testy, które poprzedzają jego regularne kursy na trasach z pasażerami. Trzeci z zamówionych tramwajów ma dotrzeć z bydgoskiej PESY do MPK jeszcze w tym tygodniu – informuje rzecznik prasowy MPK. Maciej Hasik. – Komplet 10 tramwajów trafi do naszego miasta w III kwartale tego roku. Po wszystkich trasach w mieście tabor zacznie kursować na początku przyszłego roku, wraz z zakończeniem największej przebudowy infrastruktury tramwajowej od początku istnienia sieci w Częstochowie – dodał Maciej Hasik.

Nowe Twisty w porównaniu do poprzedniej wersji są dłuższe o 20 centymetrów, a łączna długość wynosi 32,2 m. Nowe tramwaje zostaną wyposażone również w technologię umożliwiającą odzyskiwanie energii z hamowania co umożliwi poruszanie się w awaryjnych sytuacjach. Pojazdy zostaną wyposażone, także w system monitoringu cyfrowego, który będzie monitorował całe wnętrze części pasażerskiej pojazdu oraz strefę znajdującą się bezpośrednio przed pojazdem obejmującej obszar na odległość co najmniej 20 metrów przed czołem pojazdu, strefę z tyłu pojazdu, strefy boczne pojazdu ze szczególnym uwzględnieniem wejść/wyjść oraz zapewnienie monitorowania przy skrętach członów pojazdu, strefę pantografu. W każdym tramwaju znajdą się również dwa automaty biletowe przyjmujący płatność bilonem oraz kartami bezstykowymi w technologii PayPass, PayWave lub NFC, drukujący bilety jednorazowe oraz wydający resztę. Ponadto część pasażerska tramwajów będzie posiadać skuteczne układy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji zapewniające dobre warunki podróżowania niezależnie od pory roku. Ponadto w tramwajach znajdziemy porty USB, które zostaną zamontowane na poręczach umożliwiając pasażerom doładowanie baterii telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń mobilnych w czasie podróży. W pojazdach będzie możną również skorzystać z darmowego wi-fi.

Autor: Marcin Biś
foto/źródło: MPK w Częstochowie

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze