Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:25

W ramach budżetu obywatelskiego powstaną nowe place zabaw i rekreacji

foto: UM Częstochowy

Przy ul. Wirażowej i ul. Załogi na Błesznie doposażone zostaną istniejące obiekty, a w niezagospodarowanym dotąd miejscu przy ul. Ułańskiej na Stradomiu – w pobliżu wielofunkcyjnego boiska – pojawi się zupełnie nowy plac zabaw.  Wszystkie prace zostaną sfinansowane z BO.

W dzielnicy Błeszno-Brzeziny doposażony będzie plac zabaw i siłownia ,,pod chmurką” przy Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Wirażowej. Będzie to element zadania „Doposażenie placów rodzinnej rekreacji w dzielnicach: Błeszno, Brzeziny, Raków, Stare Miasto, Stradom i Wyczerpy Aniołów – budżet obywatelski”. Pod częścią istniejących tam urządzeń są maty przerostowe oraz nawierzchnia gumowa – do ponownego wykorzystania. Reszta nawierzchni to głównie trawa, a zieleni wysokiej tam nie ma. Prace zaczną się od demontażu maty przerostowej; następnie wykonane będą nowe utwardzone nawierzchnie oraz nawierzchnia pod nowe urządzenia (z wykorzystaniem zdemontowanej). Obok nowego sprzętu (podwójnej huśtawki wahadłowej z siedziskiem „bocianie gniazdo”, dwóch bujaków sprężynowych i dwóch stołów do gry w ,,piłkarzyki”) zamontowana zostanie mała architektura (ławki i kosze na śmieci), a przyległy teren będzie wyrównany i oczyszczony – wraz z odtworzeniem trawników.

Na Błesznie – przy ul. Załogi – prace na istniejącym placu rekreacji także odbędą się w ramach zadania wymienionego powyżej. Inwestycja zacznie się od uporządkowania istniejącej zieleni, po czym wykonane będą nowe nawierzchnie. Pod istniejące urządzenia do ćwiczeń ma być wykonana nawierzchnia z kostki brukowej. Dodatkowo pojawi się tam zestaw do ćwiczeń street workout na płytach gumowych oraz również miniboisko z koszem i boisko trawiaste z bramką. Do zabawy najmłodsi będą mieli huśtawkę ,,bocianie gniazdo” oraz zestaw sprawnościowy. Cały teren ma zostać ogrodzony – częściowo w formie piłkochwytu. Całości robót dopełni zamontowanie elementów małej architektury i ogrodzenia oraz wyrównanie i oczyszczenie przyległego terenu i odtworzenie trawników.

Przy Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Ułańskiej na Stradomiu także powstanie plac zabaw – obecnie teren ten nie jest zagospodarowany w uporządkowany sposób. Plac będzie się mieścił w pobliżu boiska wielofunkcyjnego obok szkoły. W ramach inwestycji zaprojektowano montaż urządzeń zabawowych, wykonanie bezpiecznej piaskowej nawierzchni, nawierzchni z gumowych mat przerostowych i chodnika z kostki betonowej, a także montaż elementów małej architektury. Wśród urządzeń do zabawy będą: urządzenie wielofunkcyjne,  potrójna huśtawka, karuzela, dwie huśtawki wagowe oraz zestaw sprawnościowy. Prace wiążą się  z koniecznością  rozbiórki istniejącej skoczni do skoków w dal – zostanie ona jednak odtworzona niemal w tym samym miejscu. Zainstalowana będzie też furtka ogrodzeniowa.

Oferty w przetargu na wykonanie tych prac można składać do 29 czerwca, do godz. 9.30, w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Częstochowy, przy ul. Śląskiej 11/13, 42-217 Częstochowa.  Szczegóły pod linkiem https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1165158/iz-271-33-2020

Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć bez przeszkód, a wykonawca terminowo wykona te prace, finał inwestycji powinien nastąpić do końca września.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze