FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: listopad 2015

Miejsca

Po fali srebrzystej , po fali błękitnej, łabędzi szum…

Białe łabędzie niechaj płyną Niech płyną Tu został po nich tylko żal Białe łabędzie wiosną znowu przypłyną A ty dziewczyno czekaj tam Czekaj tam…

Drogi

Przebudowa ul. św. Kazimierza

Trwa przebudowa ul. św. Kazimierza. Stan aktualny (na 28.11.2015)

Drogi

Piesi mogą już korzystać z nowego przejścia przy Jagiellończykach

Zakończyły się prace przy budowie przejścia dla pieszych i rowerzystów przez ul. Jagiellońską od Galerii Jagiellończycy do przystanku tramwajowego Estakada.

Drogi

UWAGA OD JUTRA CZĘŚĆ UL. ROCHA WYŁĄCZONA Z RUCHU

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie od jutra (tj. 27.11.) z uwagi na konieczność wykonania kompleksowych prac podziemnych w ciągu przebudowywanej ul. św. Rocha ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na remontowanym odcinku od ul. św. Jadwigi…

Bez kategorii

TOUR DE POLOGNE NOMINOWANY DO IMPREZY ROKU

Tour de Pologne UCI World Tour znalazł się w gronie wydarzeń nominowanych do Imprezy Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Przypomnijmy, że jeden z etapów odbył się w Częstochowie.

Bez kategorii

19. GRUDNIA ZAKOŃCZENIE SEZONU SPEEDROWEROWEGO W CZĘSTOCHOWIE

Ci, którzy myśleli, że częstochowscy spedrowerzyści zakończyli już sezon są w błędzie. Otóż 19 grudnia o godzinie 15:30 na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a odbędzie się „Turniej Gwiazdkowy”.

Miasto

SZYKUJCIE ŁYŻWY ! JUŻ JUTRO OTWARCIE SZTUCZNEGO LODOWISKA

Jak informuje MOSiR od jutra (tj. 26 11.) rusza sezon zimowy na Sztucznym Lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego 6/8.

Miasto

Prezydent Miasta napisał list do premier w sprawie województwa, a co Wy sądzicie o województwie (Ankieta)

Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk wyraził wsparcie dla przywrócenia województwa częstochowskiego oraz przedstawił działania, które zostaną podjęte, aby Częstochowa znów stała się miastem wojewódzkim.

Miejsca

POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA: KLUB DZIECIĘCY „ŻACZEK” OGŁASZA NABÓR

Klub Dziecięcy Politechniki Częstochowskiej „ŻACZEK” , który został stworzony z myślą o młodych rodzicach, którzy chcą pogodzić wychowanie dzieci z nauką i pracą ogłasza nabór.

Imprezy/Uroczystości

MPK w Częstochowie świętuje 65-lecie

Dziś (tj. 23.11.) MPK w Częstochowie Sp z o o zainaugurowało obchody związane z 65-leciem istnienia. Z tej okazji w sali Ikar wręczono wyróżnienia pracownikom z najdłuższym stażem pracy oraz odsłonięto pamiątkową tablice jubileuszową na terenie zajezdni.