Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:04

ZGM „TBS” planuje budowę nowoczesnego kompleksu mieszkalnego w dzielnicy Parkitka

foto: UM Częstochowy

Przedstawiciele spółki ZGM „TBS” spotkali się wczoraj, 2 czerwca z prezydentem miasta i architektem w sprawie koncepcji zagospodarowania działek i budowy kilkuset mieszkań na Parkitce.

Miasto planuje przekazać Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” Sp. z o.o. działki przy ul. Łódzkiej, na których spółka zaprojektuje i wybuduje bloki, w których w sumie miałoby się znaleźć ok. 350 mieszkań czynszowych.

Częstochowianki i częstochowianie są zainteresowani mieszkaniami tego typu. Wszystkie realizowane dotychczas przez spółkę inwestycje znajdują od razu  najemców.

– Przez kilka lat porządkowaliśmy pod względem własnościowym ten teren na Parkitce, tak by powstała duża działka na której można by zaprojektować atrakcyjne, zielone i przyjazne dla mieszkańców osiedle – powiedział podczas spotkania prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Nie ma wątpliwości, że w Częstochowie potrzebne są nowe mieszkania.

Wstępną koncepcję architektoniczną zabudowy wielorodzinnej przedstawiła architekt Joanna Zębik.

– Chcielibyśmy by była to wizytówka Częstochowy – mówił prezes ZGM „TBS” Paweł Konieczny. – Chcielibyśmy zastosować tam nowoczesne, ekologiczne rozwiązania takie jak pompy ciepła, fotowoltaikę, odzyskiwanie wody deszczowej.

Ze wstępnej koncepcji wynika, że na tym terenie mogłoby powstać 13 czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, z podziemnymi parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni.

Koncepcja jest zgodna z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru położonego w dzielnicy Parkitka w rejonie ulic Poleskiej, Łódzkiej i Obrońców Westerplatte

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze