Szukaj

dzisiaj jest 28/04/2024 06:49

Zagłębie Lubin przerwało zwycięską pasę Rakowa

W sobotę, 4 lipca w spotkaniu 34 kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał z Zagłębiem Lubin 2:1, przerywając tym samym pasę czterech zwycięstw z rzędu.

Prowadzenie „Miedziowym” w 10 minucie dał Lubomir Guldan, który wykorzystał podanie Davida Kopacza. Na 2:0 w 43 minucie wynik podważył Damjan Bohar, który w sytuacji sam na sam pokonał Michała Gliwę. Honorowego gola dla Rakowa w 69 minucie zdobył Fran Tudor, który strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

Raków: M. Gliwa – K. Piątkowski, T.  Petrasek, K. Kościelny (80 min. J. Jach) – D. Bartl (66 min. F. Tudor), I. Sapała, B. Lederman (58 min. M. Kaczmarek), D.  Tijanić, P. Kun – F. Brown Forbes, S. Musiolik.

Zagłębie: D. Hładun – A. Czerwiński, B. Kopacz, L.  Guldan, S. Balić – D.  Bohar, Ł. Poręba (90 min  J. Tosik), J.  Baszkirow, F.  Starzyński, P. Szysz –  R.  Sirk (75 min. Dawid Pakulski).

Dla podopiecznych Marka Papszuna była to pierwsza porażka po podziale tabeli oraz pierwsza od września porażka na stadionie w Bełchatowie.

Następny mecz w ramach 35 kolejki PKO Ekstraklasy częstochowianie rozegrają na wyjeździe 10 lipca o godzinie 20:30, a ich rywalem będzie Górnik Zabrze.