Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:40

Święty Mikołaj odwiedził Częstochowę

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś obok podgrzewanej ławeczki Fortum w pasażu Opolczyka, można było spotkać Świętego Mikołaja, który przybył z samej Laponii.

Mikołaj, w towarzystwie prezydenta miasta Krzysztof Matyjaszczyk oraz elfów, rozdawał prezenty częstochowskim przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych, podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, a także licealistom i wszystkim przybyłym. Święty, który doskonale mówi po polsku, opowiadał zebranym o swojej pracy, spotkaniach z dziećmi na całym świecie oraz urokach miejscowości w której mieszka. Tradycyjnie odpowiadał również na pytania, m.in. o swój wiek (jak stwierdził, sam już nie pamięta). Uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej nr 39 im. Marii Konopnickiej przygotowali dla niezwykłego gościa piosenkę powitalną. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ na co dzień mieszka w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę. Nauczył się naszego języka, ponieważ co roku przychodzi do niego kilkaset tysięcy listów od dzieci z całego świata.

Święty Mikołaj przybył do Częstochowy na zaproszenie firmy FORTUM – fińskiego koncernu energetycznego – jednego z największych producentów i dystrybutorów energii elektrycznej w krajach nordyckich. Fortum jest czwartym co do wielkości producentem ciepła na świecie. W Częstochowie jest właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej oraz nowoczesnej elektrociepłowni.

Video z wizyty Świętego Mikołaja możesz zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/Fotoczewa/videos/754613217977814/
Fotorelację znajdziesz na naszym fanpage.

Dodane przez/foto: Marcin Biś
Źródło: BP UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze