Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:09

NIE BĘDZIE POŁĄCZENIA I i II LIGI ŻUŻLOWEJ. CO TO OZNACZA DLA WŁÓKNIARZA ?

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Jak informuje Przegląd Sportowy GKSŻ wycofał się z pomysłu łączenia I i II ligi. W I lidze nadal będzie osiem ekip, a w II lidze pozostałe.

Wydawało się, że decyzja o połączeniu I i II ligi jest przesądzona. Przypomnijmy, że 11 klubów (6 które uzyskały licencję w Nice PLŻ i 5 z licencjami z PLŻ2) podzielono nawet na dwie grupy. Ostatecznie jednak Główna Komisja Sportu Żużlowego postanawia nie łączyć lig.

Tym samym w Nice PLŻ będzie osiem ekip, a w PLŻ2 trzy. Niewykluczone, że do najniższej ligi dołączą jeszcze inne kluby. Chodzi o ośrodki w Ostrowie, Lublinie i Gnieźnie.

Jaki będzie system rozgrywek w Nice PLŻ i PLŻ2? Po rundzie zasadniczej w Nice PLŻ siódmy i ósmy zespół dołączy do PLŻ2 i utworzy tzw. grupę łączoną. Liczba meczów w PLŻ 2 przy trzech drużynach to cztery rundy każdy z każdym.

Nie oznacza to jednak, że w przyszłym sezonie nie obejrzymy CKM-u na zapleczu ekstraligi. Bowiem ważne licencje na starty w I lidze mają sześć, a nie osiem zespołów i niewykluczone, że Włókniarz oraz Polonia Piła otrzymają propozycję startów w Nice PLŻ.

Wydarzenie możesz komentować na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś
Źródło: www.przegladsportowy.pl

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze