Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 18:07

Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Gwiezdnej 2 przeszło termomodernizację

Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Gwiezdnej 2 przeszło termomodernizację. Inwestycja kosztowała blisko 1,1 mln zł. To jedna z 9 miejskich placówek oświaty, w których w 2022 r. sfinalizowano prace związane z ociepleniem i odnowieniem budynków.

Ubiegły rok był rekordowy jeżeli chodzi o liczbę termomodernizacji realizowanych w miejskich placówkach oświatowych – komentuje prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.Udało się zakończyć dziewięć takich zadań: w trzech liceach, trzech podstawówkach, jednym zespole szkolno-przedszkolnym i dwóch przedszkolach. W tym roku zakończy się jeszcze m.in. inwestycja w naszej największej szkole średniej, czyli Technicznych Zakładach Naukowych. Możliwości kontynuacji tego ważnego programu są uzależnione od pozyskania środków w ramach obecnej perspektywy unijnej.

Wszystkie zadania zlecał Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy. Środki pochodziły z projektu unijnego, dofinansowania z programu inwestycji lokalnych administracji rządowej oraz budżetu miasta.

W ramach prac w MP 13 zrealizowano m.in. roboty rozbiórkowe i demontażowe, wykonano izolację ścian fundamentowych, docieplono ściany zewnętrzne budynku oraz stropodach. Dach zyskał nowe pokrycie, wyremontowano kominy, zamontowano nowe rynny, rury spustowe oraz nową instalację odgromową. Na liście robót znalazł się też montaż lamp, kamer, tablic informacyjnych. Wykonano studzienki doświetlające okna piwnicy, schody wejściowe oraz boczne. Ułożono opaskę z kostki brukowej oraz utwardzenie terenu z płyt betonowych. W zakres prac weszły także: montaż parapetów, wymiana stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, montaż budek lęgowych zgodnie z opinią ornitologiczną oraz roboty w zakresie instalacji elektrycznych – w tym nowa instalacja monitoringu zewnętrznego.

Wykonawcą inwestycji była częstochowska firma Fargo Invest Sp. z o. o., która zrealizowała prace w okresie od sierpnia do grudnia 2022 r. Koszt prac, nadzoru inwestorskiego, dokumentacji projektowej oraz opinii i nadzoru ornitologicznego wyniósł w sumie 1 mln 65 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

foto/źródło: UM Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze