Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:17

DARMOWE WI-FI W ALEJACH, CZY KŁADKA ŁĄCZĄCĄ UL. LEGIONÓW Z GALERIĄ – TRWA ZGŁASZANIE ZADAŃ DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

foto: Marcin Biś

Boiska, place zabaw, place rekreacji ruchowej, czy remonty dróg to najczęściej spotykane zadania, które zgłaszają mieszkańcy w ramach tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Jednak nie brakuje także oryginalnych pomysłów.

Jeśli chodzi o ciekawe pomysły ogólnodzielnicowe to na takie miano zasługuje na pewno budowa toru off-road dla jeżdżących modeli zdalnie sterowanych na terenie Parku Lisiniec, darmowe wi-fi w alejach, stacjonarne stacje do ładowania telefonów komórkowych (aleje oraz promenada), czy budowa kładki dla pieszych nad DK-1 na wysokości ulicy Legionów do Galerii Jurajskiej.

Z ciekawszych wniosków dzielnicowych można wymienić budowę placu grillowo – rekreacyjno – zabawowego nad rzeką Stradomka (Stradom), budowa parku linowego w Lasku Aniołowskim (Północ), czy zamontowanie sygnalizacji świetlnej dla pieszych na ul. Jagiellońskiej na wysokości ul. Kasztanowej (Wrzosowiak)

Przypomnijmy, że jeszcze przez nieco ponad dwa tygodnie (tj. do 27. lipca) można zgłaszać swoje propozycję do tegorocznej edycji częstochowskiego budżetu partycypacyjnego. W tym roku na realizację zadań w ramach budżetu partycypacyjnego z miejskiej puli przeznaczono 6 661 679,00 zł.

Artykuł możesz komentować na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze