Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:35

Częstochowscy speedrowerzyści rozpoczynają sezon

Stoisko Lwów podczas ubiegłorocznych Dni Samorządu Terytorialnego.

W nadchodzącą niedzielę na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a  podopieczni Tomasza Pokorskiego podejmą LKS Strażak Mikołów. Mecz odbędzie się w ramach Drużynowych Mistrzostw I ligi.

Drużynowe Mistrzostwa I ligi to nowość w polskim speedrowerze. Polska Federacja Klubów Speedrowerowych postanowiła zreformować rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Okręgu Południowego i nadać im nazwę I ligi z podziałem na grupy: wschodnią, północną oraz południową. O medale na południu oprócz częstochowskiego zespołu powalczą także zawodnicy: MKS Motokris Śląska Świętochłowice, TPD Kalety, SPR Rybnik oraz LKS Strażaka Mikołów. W rozgrywkach na zapleczu Ekstraligi w meczowym składzie pojawić się będzie musiało sześciu zawodników plus rezerwowi, w tym minimum dwójka juniorów, a ponadto dla każdej drużyny startującej w DMP została przygotowana lista TOP5 zawodników, z której to w pierwszej lidze startować będzie mogła tylko dwójka.

Pierwszoligowe rozgrywki są traktowane przez obrońców złotego medalu jako dodatkowy trening. Dla juniorów – Nikodema Mleka, Damiana Natońskiego, Mateusza Radomskiego oraz Jakuba Ordona, jest to jednak okazja do walki o miejsce w składzie ekstraligowym. Na regularne starty liczyć może rozpoczynający starty w gronie młodzieżowców – Mateusz Złotnicki czy także powracający do zespołu Przemysław Kwiecień. Pierwszy z nich dzięki jeździe w pierwszej lidze będzie próbował przekonać Tomasza Pokorskiego o swojej przydatności do pierwszego składu. Liderzy jak np. Wicemistrz Europy – Sebastian Paruzel takie mecze będą traktować mocno ulgowo.

 Wstęp jak zwykle darmowy, a spotkanie ze Strażakiem rozpocznie się o godzinie 11:00.

Artykuł ten możesz komentować na Facebook.

Dodał: Marcin Biś
Źródło: Biuro Prasowe Lwy Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze