Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:27

Częstochowa kwitnie na lato

foto: UM Częstochowy

Astronomiczne i kalendarzowe lato już się zaczęło, więc na rabatach i w donicach w Alejach pojawiły się kwitnące o tej porze roku rośliny. W bieżącym sezonie w ścisłym centrum miasta posadzonych będzie w sumie prawie dwa i pół tysiąca kwiatów.

Trwa wymiana nasadzeń wiosennych bratków, stokrotek i niezapominajek na rośliny kwitnące latem. Nowo rośliny pojawiły się już w donicach wzdłuż alei Najświętszej Maryi Panny. W III alei w mniejszych pojemnikach posadzono żółto kwitnący uczep, a w dużych – pelargonie rabatowe o kwiatach w odcieniach różu oraz wilec o żółtych liściach. Z kolei w donicach w I i II alei w tym roku znalazła się kompozycja składająca się z roślin jednorocznych – begonii w odmianie Dragon Wings oraz traw ozdobnych.

Kolejny, trwający w tym tygodniu etap to wymiana roślin na dwóch rabatach w otoczeniu Ratusza od strony ul. Śląskiej i Nowowiejskiego. Planuje się tam posadzić barwne zestawienia roślin wieloletnich w odcieniach bieli, różu i fioletu.

Nasadzenia są wykonywane przez firmę ogrodniczą Zakład Projektowania, Urządzania i Pielęgnacji Terenów Zieleni Barbara Niestrój z Częstochowy – i także przez nią będą pielęgnowane. W tym sezonie planuje się posadzić łącznie ponad 2400 sztuk kwiatów. Wartość zamówienia to ponad 52 tys. zł.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze