Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 06:21

Bezpłatna akcja dezynfekcji samochodów osobowych

foto: UM Częstochowy

Bezpłatna akcja dezynfekcji samochodów osobowych odbędzie się w sobotę od 11 do 14 na parkingu przed Urzędem Miasta Częstochowy. We współpracy z miastem przeprowadzi ją – techniką zamgławiania pojazdu – firma Ecco Logic, która zajmuje się m.in. dezynfekcją częstochowskich karetek, oddziałów szpitala miejskiego oraz taboru MPK.

Z dezynfekcji będzie można skorzystać na parkingu przed głównym budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 (wjazd na parking od ul. Waszyngtona) w najbliższą sobotę, 27 czerwca, w godz. 11-14. W przypadku dużego zainteresowania akcja może potrwać nieco dłużej, aby wszyscy kierowcy, którzy przyjadą przed godz. 14, mogli z niej skorzystać.

Dezynfekcja w czasie ciągle trwającej epidemii, a jednocześnie w okresie wakacyjnych wyjazdów na pewno się przyda, więc zapraszamy tych, którzy chcieliby w ten sposób „odświeżyć” swój pojazd.

Zastosowanie techniki zamgławiania do dezynfekcji pomieszczeń przy użyciu zamgławiacza termicznego, preparatu dezynfekcyjnego od Medisept (polskiego producenta wysokiej jakości preparatów do dezynfekcji i środków utrzymania czystości) oraz nośnika mgły M-FOG, wykazuje – zgodnie z dostępnymi ekspertyzami –  dużą efektywność działania w odniesieniu do powietrza oraz dezynfekowanych powierzchni. Zdaniem specjalistów metoda ta może być z powodzeniem stosowana do realizacji zabiegów dezynfekcyjnych w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w obrębie zamkniętych kabin pojazdów.

Akcję dezynfekcji, pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, przeprowadzi nieodpłatnie firma Ecco Logic, przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miasta. Firma współpracuje z miastem praktycznie od początku epidemii koronawirusa. Przeprowadza cykliczne akcje dezynfekcji w Miejskim Szpitalu Zespolonym, dezynfekuje też karetki Stacji Pogotowia, autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK. Zajmowała się również m.in. dezynfekcją miejskich ławek w alei Najświętszej Maryi Panny oraz przy Promenadzie Niemena.

Przypominamy, ze mimo znacznego złagodzenia obostrzeń związanych z epidemią, sytuacja w regionie śląskim oraz południowych powiatach woj. łódzkiego, powinna mobilizować nas do dalszego stosowania podstawowych zasad reżimu sanitarnego w kontaktach z innymi oraz miejscach publicznych.

Według stanu na 23 czerwca w Częstochowie w izolacji domowej przebywa 6 osób zakażonych koronawirusem, jedna jest hospitalizowana, a 4 przebywają na kwarantannie – po kontakcie z zakażonymi. Od początku epidemii zachorowało 88 osób, a 74 wyzdrowiało.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze