Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:52

CS Superliga: Lwy Częstochowa zmierzą się z Orłem Gniezno

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca w ramach II rundy CS Superligi Lwy Avia Częstochowa na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a zmierzą się z KS ASEKO Orzeł Gniezno.

Obie drużyny bardzo dobrze zaprezentowały się w I rudzie. Podopieczni Tomasza Pokorskiego najpierw w Toruniu pokonali beniaminka Drwęcę Kaszczorek 84:58, a następnie bo niezwykle zaciętym pojedynku pokonali TSŻ Toruń 74:73. Z kolei Orzeł Gniezno w pierwszej rundzie na własnym obiekcie nie dał żadnych szans powracającej do ekstraligowego ścigania drużynie PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski.

Gnieźnianie zapewne będą chcieli zrewanżować się  częstochowianom za dwie porażki z minionego sezonu. Wprawdzie pierwszy mecz obu drużyn w Częstochowie był niezwykle zacięty i ekipa spod Jasnej Góry zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w ostatnim biegu, o tyle w meczu rewanżowym częstochowianie nie dali żadnych szans miejscowym, wygrywając spotkanie różnicą 47 punktów.

– 28 VI inaugurujemy w Częstochowie sezon ligowy meczem z Orłem Gniezno. Każdy mecz ma wysoką stawkę bo jedziemy tylko mecz bez rewanżu i tylko cztery najlepsze zespoły wejdą do fazy Play off, a Lwy od 7 lat nie schodziły z podium DMP, a po drodze wywalczyliśmy kilka DPP i dziejowy sukces bo jesteśmy Klubowymi Mistrzami Europy ! To jak ,,szlachectwo,, które zobowiązuje nie tylko zawodników, ale cały Klub do walki o najwyższe cele – powiedział prezes Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa, Janusza Danek

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 13:00, wstęp wolny przy zachowaniu odpowiednich zasad sanitarnych.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze