Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:00

BM RACING TEAM W 3. RUNDZIE KIA LOTOS RACE

BM Racing Team

Przed BM Racing Team 3. runda Kia Lotos Race. Eliminacja odbędzie się w weekend 20-21 czerwca na torze Slovakiaring.

Półmetek sezonu zbliża się wielkimi krokami. Jak dotychczas sezon Kia Lotos Race układa się dla BM Racing Team bardzo pomyślnie. W klasyfikacji generalnej aż pięciu kierowców zespołu mieści się w pierwszej dziesiątce. Karol Urbaniak zajmuje wysokie 2. miejsce ze stratą tylko 5 punktów do lidera. Tuż za nim na 5. pozycji znajduje się Marcin Jaros. Albert Legutko, tegoroczny debiutant, jest szósty. Natomiast na 9. miejscu znajduje się Max Zschuppe, który poczynił pod skrzydłami częstochowskie zespołu ogromne postępu od zeszłego roku. Już w weekend 20-21 czerwca BM Racing Team jedzie na tor Slovakiaring, gdzie rozegra się 3. runda tegorocznych zmagań. Ponadto po raz drugi będzie towarzyszyć wyścigowym mistrzostwom świata aut turystycznych WTCC. W zielonych barwach w słowackiej eliminacji wystąpi sześciu zawodników: Karol Urbaniak, Marcin Jaros, Albert Legutko, Paweł Wysmyk, Max Zschuppe i Max Zupanic.

Kierowcy BM Racing Team dobrze znają słowacki obiekt położony 40 km od Bratysławy. Wczesną wiosną trenowali tutaj Karol Urbaniak, Marcin Jaros, Albert Legutko i Max Zschuppe. Zawodnicy prezentowali dobre tempo i zespół liczymy na to, że w nadchodzącej eliminacji pokażą się z jak najlepszej strony. Podium i cenne punkty do klasyfikacji generalnej są w zasięgu ręki. Tor Slovakiaring powstał w 2010 roku. Nitka toru liczy 5922 metrów. Jest to najszybszy obiekt w sezonie, gdzie prędkość maksymalna przekracza nawet 170 km/h. Kształtem Slovakiaring przypomina trójkąt i składa się z 14 zakrętów oraz trzech bardzo długich prostych.

KOMENTARZE ZAWODNIKÓW
KAROL URBANIAK: „Ostatnia rundę na Zandvoort udało mi się wygrać, więc jestem dobrej myśli. Tor na Słowacji jest bardzo szybki. Ważna będzie jazda zespołowa, którą razem z Marcinem Jarosem mamy dobrze obcykaną. Cały weekend zapowiada się emocjonująco ze względu na starty innych serii, w tym najważniejszej WTCC. Mam nadzieje, że uda się powalczyć tam tak jak w zeszłym roku, kiedy w swoim debiucie dojechałem na 2. miejscu. Trzymajcie kciuki za mnie kciuki! Dziękuje i pozdrawiam moich partnerów, firmę Jakra Corporaton, Padilla i Rotax Max Challenge za wsparcie!”

PAWEŁ WYSMYK: „Ostatni raz ścigałem się na Słowacji dokładnie 10 lat temu, kiedy rywalizowałem na torze kartingowym w Dunajskiej Stredzie w ramach kartingowych Mistrzostw Słowacji. Był to obiekt z szybkimi łukami, wysoką prędkością maksymalną oraz kilkoma wzniesieniami. Po wirtualnym zapoznaniu się z nitką toru Slovakiaring na symulatorze w Centrum BM Racing Team, mogę stwierdzić, że ten tor ma bardzo podobną charakterystykę i jest położony zaledwie kilkanaście kilometrów dalej od swojego mniejszego odpowiednika. Cieszę się, że będę miał okazję poznać nowy tor w naszym regionie Europy oraz spędzić kolejny weekend wraz z serią WTCC, a także rodzimym pucharem VW Golf. Stawiam sobie za cel dostanie się do Q1 w kwalifikacjach oraz ukończenie obu wyścigów w pierwszej dziesiątce stawki.

ALBERT LEGUTKO: „Dopiero co sezon się rozpoczął, a już wielkimi krokami zbliża się jego półmetek. Jak na razie ten rok przebiega dla mnie bardzo obiecująco, z wyścigu na wyścig zbliżam się do czołówki. Teraz przed nami kolejna odsłona Kia Lotos Race, podczas której będę się starał o jak najlepszy wynik. Czuję, że podium jest w zasięgu i ono jest moim celem. Jestem gotowy podjąć to wyzwanie i wierzę, że razem z BM Racing Team, który zawsze wykonuje perfekcyjną pracę, dam radę!”

HARMONOGRAM 3. RUNDY KIA LOTOS RACE (SLOVAKIARING)
Piątek (19.06.2015)
Trening 1 9:00
Trening 2 12:30
Kwalifikacje 1 18:55

Sobota (20.06.2015)
Kwalifikacje 2 10:15
Kwalifikacje 3 14:40

Niedziela (21.06.2015)
Wyścig 1 8:40
Wyścig 2 15:50

Wydarzenie możesz komentować na Facebook.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło/Foto: BP BM Racing Team

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze