Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:50

Amerykańska Konsul z wizytą u prezydenta

foto: UM Częstochowy

W Urzędzie Miasta gościła Konsul Generalna USA w Krakowie Erin A. Nickerson, pełniąca tę funkcję od sierpnia 2022 roku. Z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem rozmawiała m.in. o rozwoju przedsiębiorstw z kapitałem amerykańskim, które prowadzą działalność w Częstochowie.

Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące współpracy samorządu z największymi firmami. Dyskutowano m.in. o Guardianie (hucie szkła w Częstochowie należącej do amerykańskiego koncernu Guardian Industries) oraz o planach wybudowania węzła Bugajska bis i konieczności zabezpieczenia większych środków finansowych na tę inwestycję. Guardian wczoraj obchodził 20-lecie funkcjonowania częstochowskiego zakładu. Ten jubileusz również był wpisany w program pobytu Erin Nickerson w Częstochowie.

Konsul pytała o rosnące koszty utrzymania miasta, o liczbę uchodźców z Ukrainy oraz o miasta partnerskie z terenu USA. Rozmawiano również o rynku pracy, kulturze, a nawet o rowerach. Prezydent opowiedział o festiwalu jazzowym, paradzie nowoorleańskiej oraz mecenasie kultury i honorowym mieszkańcu Częstochowy Zygmuncie Rolacie – prezesie Stowarzyszenia Żydów Częstochowian na stałe mieszkającym w USA.

Wizytę Pani Konsul zakończył wpis do księgi pamiątkowej Częstochowy.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze