FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

KIEROWCO. 22. WRZEŚNIA POZOSTAW SWÓJ SAMOCHÓD I SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

W dniach 16 – 22 września obchodzić będziemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Natomiast 22 września przypada Europejski Dzień bez samochodu i to właśnie w tym dniu kierowcy będą mogli podróżować komunikacją miejską za darmo.

Zgodnie z zarządzaniem prezydenta miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka dzień 22 września 2015 roku ustanawia się „Dniem bez biletu”, w którym przysługuje uprawnienie do bezpłatnych przejazdów pojazdami MPK w Częstochowie Sp z o o dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów osobowych za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego i biletu zerowego wydanego przez kierowcę pojazdu komunikacji miejskiej.
W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przewidziane są działania artystyczne dla dzieci i dorosłych związane z zrównoważonym transportem. Jak co roku mieszkańcy będą mogli zwiedzić zajezdnię MPK. Zaplanowano także m.in. Rodzinny Bieg, Marsz Nordic Walking, wycieczkę rowerową oraz piknik rodzinny, który odbędzie się 22. września na placu Biegańskiego.
Częstochowa jest jednym z ponad 500 miast z 25 krajów, które uczestniczą w kampanii promujące zrównoważony transport.Celem inicjatywy jest pokazanie korzyści płynących z ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu – roweru, środków komunikacji miejskiej czy chodzenia pieszo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ