Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:46

WŁÓKNIARZ POJEDZIE NA ZAPLECZU EKSTRALIGI ! I i II LIGA BĘDZIE POŁĄCZONA

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Jak informuje Przegląd Sportowy dziś w Poznaniu odbyło się spotkanie prezesów klubów I i II ligi żużlowej, którzy zdecydowali o połączeniu I oraz II ligi i podzieleniu jej na dwie grupy.

W sezonie 2016 w Nice PLŻ pojedzie 11 drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej pojadą: Stal Rzeszów, Orzeł Łódź, Polonia Bydgoszcz, Polonia Piła, Kolejarz Rawicz i Hawi Racing Opole, w drugiej Lokomotiv Daugavpils, Wybrzeże Gdańsk, Włókniarz Częstochowa, Speedway Wanda Kraków, KSM Krosno.

W pierwszym etapie rozgrywek drużyny jadą systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). Do drugiej tury przechodzą po cztery najlepsze zespoły z obu grup. Jadą jednak wyłącznie z zespołami, z którymi nie były wcześniej w grupie. Na deser będziemy mieli natomiast finał z udziałem dwóch najlepszych drużyn połączonych grup.

Zastosowany podział sprawia, że dla niektórych drużyn sezon skończy się na 8 meczach. Najbardziej zapracowani (to opcja dla finalistów z grupy pierwszej) pojadą 20 spotkań. – Były głosy, żeby nie dzielić na grupy, tylko jechać każdy z każdym, ale zastosowane rozwiązanie też nie jest złe – mówił nam Michał Świącik, prezes Włókniarza. – Siedziałem blisko działaczy z Opola, Rawicza i Krosna. Oni byli z podziału na grupy zadowoleni. My też jesteśmy, choć mamy w swojej grupie daleki wyjazd do Daugavpils. Z drugiej strony mamy jednak o dwa spotkania mniej niż zespoły z pierwszej grupy, więc wydatki się bilansują – kwituje Świącik.

Komentuj wydarzenie na naszym fanpage.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: Przegląd Sportowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze