Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 11:51

Stulecie Szkoły Podstawowej nr 21

W tym roku SP 21 im. Stanisława Konarskiego obchodzi 100 lat swojego istnienia. Z tej okazji placówka zorganizowała jubileusz, którego obchody odbyły się 25 kwietnia.

 

Na uroczystość przybyli goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz miasta – zastępca prezydenta Częstochowy Piotr Grzybowski i kuratorium oświaty – dyrektorka częstochowskiej delegatury Anna Muzyka. Gratulacje odebrała dyrektorka szkoły Renata Krystek. Nie zabrakło także dzieci i rodziców.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zaprezentowanie inscenizacji przygotowanej przez uczniów. Zabrali oni gości w niezwykłą multimedialną podróż w czasie, przypominając początki szkoły i najnowsze jej dzieje. W drugim dniu jubileuszu gośćmi uroczystości byli emerytowani nauczyciele i absolwenci.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane liczne wystawy z pamiątkami sprzed lat, kroniki szkolne, pamiętniki, galerie zdjęć klasowych. Chętne osoby mogły dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej. Dla gości przygotowano folder i drobne upominki. Uroczystość zakończyła się spotkaniem gości w szkolnej kawiarence.

 

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze