Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:13

Dąb wdzięczności, czy tablica „wyborcza” ? Komentarze po wizycie Prezydenta RP

Nowa tablica na Placu Biegańskiego

Trwa kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi. Kampania jednak za kilka tygodni się skończy, a na Placu Biegańskiego pozostanie po niej ślad przez kolejne lata.

W niedzielę (tj. 26.04.) odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. Pielgrzymce towarzyszył m.in. obecny Prezydent RP Bronisław Komorowski, który ubiega się o reelekcję. Prezydent Komorowski wraz z minister spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską, prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem, komendantem głównym PSP Wiesławem Leśniakiewiczem, prezesem OSP RP Waldemarem Pawlakiem i dyrektorem regionalnych Lasów Państwowych Kazimierzem Szablitem – zasadził Dąb Wdzięczności oraz odsłonił pamiątkową tablicę na Placu Biegańskiego.

Dąb oraz tablicę z napisem „Dąb wdzięczności posadzony przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej razem z przedstawicielami Ochotniczej Formacji Pożarniczej oraz Państwowej Straży Pożarnej podczas VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków na Janą Górę” ulokowano na mini skwerku przy ławeczkach na Placu Biegańskiego. Jednak, czy wizyta Prezydenta Komorowskiego oraz VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę była, aż tak ważnym dla Częstochowy wydarzeniem, aby umieścić na głównym placu w mieście tablicę upamiętniającą to wydarzenie ?

Spora część mieszkańców sceptycznie podchodzi do tematu umieszczenia tablicy o takiej treści w tym miejscu, najczęściej krytyce poddawany jest ogólny sens takiego upamiętnienia. Wielu wskazuje, że miejsca pamięci powinny być zarezerwowane dla bohaterów, czy też dotyczyć szczególnych wydarzeń. Nie wiadomo bowiem, komu posadzono Dąb wdzięczności i za co.

– To drzewko to głupota, jak jest kampania to nagle wszystko super, powstają nic nieznaczące badziewia, a jak kampanii nie będzie to ciekawe czy Komorowski chętnie odwiedzi Częstochowę ? Posadził drzewko i wróci jak będzie kolejna kampania – denerwuje się pan Marek.

– Dla mnie bez sensu. Takie coś powinno być zarezerwowane dla bohaterów narodowych, czy miejsc pamięci, a nie jakieś wotum wdzięczności dla nie wiadomo dla kogo. Jak chcą podziękować to na Jasną Górę i pomodlić się, a nie na Placu Biegańskiego – uważa pan Paweł.

– Ja nie widzę przeciwwskazań. Jest to dobre miejsce na taką rzecz – powiedziała pani Katarzyna.

Ciekawi jesteśmy Państwa opinii na ten temat. Czekamy na komentarze.

Wydarzenie możesz komentować na Facebook.

Autor: Marcin Biś
Foto: Janusz Karlikowski

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze