Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:20

Będzie więcej kawiarenek na placu Biegańskiego ?

foto: UM Częstochowy

Miasto ogłosiło przetarg na dzierżawę części placu Biegańskiego pod dwie kolejne kawiarenki letnie. Oferty można składać do 18 maja. Umowy dzierżawy mają być podpisywane na 3 sezony.

Przetarg dotyczy dwóch części placu o powierzchni łącznej 600 m kw. (2 x 300 m), z przeznaczeniem pod dwie kawiarenki letnie (spełniające wymagania opisane w zarządzeniu w sprawie zasad lokalizacji, aranżacji i funkcjonowania ogródków gastronomicznych na terenach miasta oraz nieruchomości Skarbu Państwa, którymi zarządza Prezydent Miasta.

W przypadku rozstrzygnięcia przetargu zostaną zawarte umowy dzierżawy na okres 3 lat (2022-2024), uprawniające do korzystania z gruntu do 5 miesięcy w roku (maj-wrzesień).

Stawka wywoławcza czynszu (miesięczna) została ustalona w wysokości 4 600 zł +VAT (23%) za powierzchnię 300 m kw. Wadium, które trzeba wpłacić do 17 maja, wynosi 28,5 tys. zł.

Przetarg odbędzie się w dniu 25 maja 2022 r. o godz. 9 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy i zostanie poprzedzony wydaniem przez Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta opinii dotyczącej złożonych ofert, które trzeba złożyć do 18 maja 2022 r. do godz. 15.30 w siedzibie Urzędu Miasta Częstochowy, w Biurze Obsługi Interesanta (parter, stanowisko Wydziału Nadzoru i Administracji). W przypadku dokumentów przesłanych pocztą decydować będzie data ich wpływu do Urzędu Miasta Częstochowy.

Z dokumentami związanymi z procedurą przetargową można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Częstochowy.

Potencjalni oferenci muszą też uwzględnić zasady lokalizacji, aranżacji i funkcjonowania ogródków gastronomicznych.

W tym sezonie będzie nadal funkcjonować kawiarenka w południowo-zachodniej części placu – przedsiębiorca ma jeszcze ważną umowę dzierżawy z miastem. Z kolei kawiarenka z boku dawnego Ratusza Miejskiego (w sąsiedztwie płyty placu Biegańskiego) działała na podstawie umowy właściciela restauracji funkcjonującej w podziemiach Ratusza z Muzeum Częstochowskim i jej dalsze działanie jest uzależnione od kontynuacji tej współpracy.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze