Szukaj

dzisiaj jest 20/06/2024 18:12

Zaplecze basenu przy Szkole Podstanowej nr 48 przejdzie modernizację

foto: UM Częstochowy

Wkrótce powinien poprawić się standard korzystania z basenu przy Szkole Podstawowej nr 48 na Północy. Miasto rozstrzyga przetarg na przebudowę jego strefy wejściowej, szatni i natrysków.   

Miasto przygotowuje się do modernizacji zaplecza basenu przy Szkole Podstawowej nr 48 na Północy. W ramach prac, które rozpoczną się po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą, znacząco poprawi się standard szatni, natrysków i toalet. Przebudowany zostanie także hol wejściowy m.in. z pomieszczeniami ratowników, nauczycieli czy sklepikiem szkolnym. Będą nowe posadzki, sufity podwieszane, stolarka wewnętrzna, wymienione zostaną praktycznie wszystkie instalacje. Gruntowny remont przejdą okładziny ścian i sufity, malowana będzie konstrukcja stropodachu.
W zakresie inwestycji jest także zakup i montaż nowego wyposażenia zaplecza basenu, z którego korzystają uczniowie SP 48 i innych szkół, ale też sporo osób spoza środowiska szkolnego.

– Celem jest bardziej komfortowe i bezpieczne korzystanie z basenu – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który odwiedził SP 48. – Wcześniej przeznaczone przez miasto środki pozwoliły na kompleksową termomodernizację budynku szkoły wraz z halą basenową. W wyniku obecnie zaplanowanych prac, po inwestycjach związanych z pływalnią „Sienkiewicz”, pływalnią przy alei Niepodległości czy przebudową basenu przy Szkole Podstawowej nr 2, zyskamy kolejny taki obiekt z nieźle zmodernizowaną infrastrukturą.

Prace powinny zakończyć się w ciągu pół roku po podpisania umowy wykonawczej. Ich harmonogram zostanie ustalony ze szkołą, gdyż szeroki zakres prac będzie wymagał okresowego wyłączenia pływalni z użytkowania.
Kilka lat temu udało się przeprowadzić kosztem 4,5 mln zł kompleksową termomodernizację SP 48.

Najtańsze, otwarte 27 lutego, oferty wykonawcze złożone w przetargu na przebudowę zaplecza basenu przy ul. Schillera to 1 mln 642 tys. zł i 1 mln 955 tys. zł (w sumie złożono ich 10).
Realizując inwestycję miasto będzie korzystać z dofinansowania z programu inwestycji strategicznych „Polski Ład”.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze