Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:30

X-KOM ROZPOCZĄŁ BUDOWĘ W STREFIE EKONOMICZNEJ – BĘDĄ NOWE MIEJSCA PRACY

foto: www.czestochowa.pl

Firma X-KOM zaczęła budowę nowej siedziby w Częstochowie. Na terenach poprzemysłowych huty w strefie „Euro-Park” Mielec powstanie nowoczesna hala magazynowa oraz biurowiec. Symboliczne wbicie łopaty przez inwestora – z udziałem prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka – nastąpiło 3 lipca.

X-KOM powstał w 2002 roku, na gruncie zamiłowania do komputerów i nowoczesnych technologii. W ciągu trzynastu lat istnienia, firma z niewielkiego sklepu stała się znaną siecią salonów o ogólnopolskim zasięgu i jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych w kraju.Ta częstochowska spółka od kilku lat pozostaje największym sprzedawcą serwisu aukcyjnego allegro.pl, biorąc pod uwagę niemal każde dostępne kryterium oceny. X-KOM to także salony komputerowe w całej Polsce. Jest ich już dwadzieścia, a kolejny – dwudziesty pierwszy – jeszcze w lipcu zostanie otwarty w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Będąc liderem branży IT w Polsce, zarząd spółki X-KOM postanowił zainwestować w budowę nowoczesnej siedziby, planując jej ulokowanie w mieście, w którym powstała firma.

Decyzję o budowie hali magazynowej wraz budynkiem biurowo-produkcyjnym podjęto już 2013. Początkowo, jako miejsce realizacji inwestycji brano pod uwagę nieruchomość przy ulicy Legionów, jednakże pojawienie się w Częstochowie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a tym samym możliwości skorzystania z dodatkowego wsparcia finansowego, skłoniło zarząd spółki X-KOM do zmiany lokalizacji przedsięwzięcia. Obiekt usytuowany będzie przy ulicy Bojemskiego w Częstochowie, na działce o powierzchni 8 hektarów. Rozpoczynana inwestycja jest niemal dwukrotnie większa od tej, która miała być realizowana przy ulicy Legionów. Łączna powierzchnia zabudowy będzie liczyć 10117,10 m2. Hala zajmie ponad 8000 m2. Na biurowiec przewidziano z kolei 4200 m2 powierzchni użytkowej, rozmieszczonej na czterech kondygnacjach.

W zakresie wykonawstwa prac budowlanych X-KOM stawia na lokalne firmy. Za przygotowanie projektu budowlanego odpowiadają częstochowscy projektanci. Zasadnicze prace budowlane będą realizowane przez częstochowską firmą „KOBNEXT” sp. z o.o., która zwyciężyła w ogłoszonym przez spółkę przetargu. W najbliższych czasie firma rozpisze przetargi na wykonanie dalszych prac, w tym: instalacji elektrycznych, sanitarnych, przeciwpożarowych oraz zagospodarowanie terenu.

Realizowana inwestycja będzie projektem innowacyjnym, za sprawą jednego z najnowocześniejszych systemów automatyki na świecie, który pozwoli na efektywne zarządzanie gospodarką magazynową firmy, System pozwoli na realizację nawet do kilku tysięcy zamówień w ciągu godziny. Dostarczany towar będzie przyjmowany do pojemników magazynowych, a następnie w sposób bezobsługowy składowany w jednym z dwóch korytarzy magazynu automatycznego. Wydanie towaru następować będzie bez udziału człowieka aż do stacji „goods to man”, na której operator pobiera towar i odkłada do pojemnika/kartonu wysyłkowego.

W dalszej kolejności opakowanie zostanie automatycznie zamknięte i rozsortowane. System umożliwia pakowanie ręczne oraz konsolidowanie paczek również dla zamówień z towarami o wymiarach nie obsługiwanych przez tradycyjne rozwiązania automatyczne. Automatyzacja magazynu nie wpłynie na mniejsze zatrudnienie, natomiast podniesie wydajność pracy na poszczególnych stanowiskach.
Prace budowlane zostaną zakończone jeszcze w tym roku, natomiast pełne uruchomienie kompleksu przewidziane jest na rok 2016.

Zakrojona na szeroką skalę inwestycja firmy X-KOM sprawi, że w Częstochowie powstanie jeden z najnowocześniejszych obiektów logistycznych, który będzie jedną z biznesowych wizytówek naszego miasta.

X-Kom oraz firma Retail Service, która także posiada zezwolenie na działalność na terenie strefy „Euro-Park” Mielec w Częstochowie, mają zatrudnić w strefie ok. 200 osób.

Wydarzenie możesz komentować na naszym fanpage.Dodane przez: Marcin Biś
Foto/Źródło: www.czestochowa.pl

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze