Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:12

WYGRAĆ I LICZYĆ NA POTKNIĘCIE INNYCH – CO MUSI SIĘ STAĆ, ABY RAKÓW AWANSOWAŁ DO I LIGI ?

W niedzielę Raków zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg

Jutro (tj. 07.06.) podopieczni Rafała Mroczkowskiego w ramach 34. kolejki zmierzą się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Jeśli czerwono-niebiescy wygrają to spotkanie, a inne mecze ułożą się po ich myśli to Raków po 16 latach powróci na zaplecze Ekstraklasy.

Przed ostatnią kolejką sezonu Raków zajmuje piąte miejsce w tabeli mając trzy punkty straty do lidera z Sosnowca, dwa do drugiego i trzeciego Rybnika i Kluczborka oraz ma na koncie tyle samo „oczek” co drużyny ze Stalowej Woli oraz Katowic. Niedzielny rywal częstochowian zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

Według analiz serwisu 90minut.pl, aby Raków mógł świętować awans na zaplecze Ekstraklasy to koniecznie musi wygrać z Siarką oraz muszą zostać spełnione co najmniej trzy z czterech warunków: porażka Kluczborka, remis lub porażka Stali St. W., porażka Energetyka ROW, remis lub porażka Rozwoju. RKS awansuje także jeśli: Zagłębie nie przegra, a Kluczbork i Energetyk ROW przegrają albo Zagłębie nie przegra, Rozwój nie wygra, Kluczbork wygra, Energetyk ROW przegra lub Zagłębie nie przegra, Rozwój nie wygra, Kluczbork przegra, Energetyk ROW wygra.

Wydarzenie możesz komentować na Facebook.

Autor: Marcin Biś
Źródło: www.90minut.pl

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze