Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:25

Wóz strażacki służy w Charkowie

Dar dla ukraińskich strażaków przekazany z inicjatywy klubów rotariańskich z Pforzheim i Częstochowy przez władze niemieckiego miasta, za pośrednictwem Częstochowy, wzmocnił służby ratownicze w Charkowie.

O nowym nabytku poinformowała m.in. redakcja Redpost – Charkowskiego Portalu Informacyjnego, powołując się na Państwową Służbę Ratunkową w obwodzie charkowskim.
Transport samochodu ratowniczo-gaśniczego Iveco Magirus ze Lwowa (dokąd trafił wcześniej z Częstochowy) był możliwy w końcu stycznia przy pomocy wolontariuszy Ihora i Oleny Gonczarów oraz zaangażowaniu klubów rotariańskich z Polski i Niemiec. Przekazano go Charkowskiemu Garnizonowi Państwowej Służby Ratunkowej.

Po przeglądzie, który potwierdził jego dobry stan techniczny, wóz został oddany do użytku w jednej z dzielnic Charkowa. Doposażony w sprzęt ratowniczy ma służyć do działań ratowniczych, bo można nim, z uwagi na duży prześwit i układ jezdny, podjechać w trudniej dostępne miejsca, np. nad brzeg rzeki.

Serhii Chaban, pierwszy zastępca szefa Głównego Oddziału Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy w obwodzie charkowskim, raz jeszcze podziękował charkowskim, polskim i niemieckim wolontariuszom, a także darczyńcom za skuteczne wsparcie ratowników we wzmacnianiu ich bazy materialnej i technicznej.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze