Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 10:26

Worek medali zawodników Lwów Avia Częstochowa na Mistrzostwach Świata !

W zakończonych w minioną niedzielę Mistrzostwach Świata w speedrowerze, które odbyły się  w Polsce zawodnicy  oraz trener reprezentujący na co dzień klub Lwy Avia Częstochowa wywalczyli w sumie 15 medali ! Z tej okazji dziś na placu Biegańskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem medalistów oraz przedstawicieli władz miasta.

Gwiazdą mistrzostw okazał się Marcin Szymański, który został Indywidualnym Wicemistrzem Świata OPEN oraz Drużynowym Mistrzem Świata i Drużynowym Mistrzem Świata Par, a także zdobył Drużynowy Pucharu Federacji.

– skończyły się mistrzostwa i jestem bardzo zadowolony Bo muszę być zadowolony,  iż w wieku 39 lat zdobyłem trzy złota i jedno srebro w najbardziej prestiżowej kategorii i cóż więcej można chcieć (śmiech) – powiedział Marcin Szymański.

Dwa medale z mistrzostw świata przywiozły adeptki szkółki Lwy Avia Częstochowa:  Sandra Charbich oraz Alicja Hamara, które wywalczyły Drużynowe Wicemistrzostwo Świata Kobiet oraz zajęły 2. miejsce w Drużynowym Pucharze Federacji Kobiet.

– jestem bardzo zadowolono, że pomimo mojego wieku trener Arkadiusz Słysz dał mi szansę wystartować bo mógł wziąć każdą starszą i bardziej doświadczoną dziewczynę, ale trener jednak wybrał mnie i jestem mu za to bardzo wdzięczna – powiedziała Sandra Charbich.

Tytuł Indywidualnego Mistrza Świata weteranów (od 40 roku życia) wywalczył Dominik Rycharski, który okazał się bezkonkurencyjny. W finale zawodów Rycharski wyprzedził o dwa punkty Michała Kastrau (Bydgoszcz) oraz o 4 „oczka” innego reprezentanta polski Marcina Puk (Gniezno). Dominik Rycharski znalazł się również w składzie reprezentacji Polski Weteranów, która zdobyła brązowy medal w rywalizacji drużynowej.

Trzy medale zdobył również selekcjoner reprezentacji Polski Weteranów (od 40. roku życia) Tomasz Pokorski, który na co dzień jest trenerem Lwów Avia Częstochowa. Prowadzona przez niego reprezentacja Polski Weteranów wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata Par Weteranów, zajęła drugie miejsce w Pucharze Federacji Weteranów oraz wywalczyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwa Świata Weteranów.

Ponadto medale mistrzostw świata zdobyli Piotr Jamroszczyk  (zdobywca Drużynowego Pucharu Federacji OPEN) oraz Arkadiusz Dudek (2. miejsce Drużynowego Pucharu Federacji WETERANÓW).

autor/foto: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze