Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:15

Więcej kibiców na trybunach ! Jest nowe rozporządzenie Rady Ministrów

foto: Marcin Biś

Skrócenie dystansu z 2 metrów do 1,5 oraz podwyższony limit publiczności do 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności na stadionach piłkarskich i żużlowych to główne punkty nowego projektu rozporządzenia Rady Ministrów.

Według nowego rozporządzenia Rady Ministrów na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Ponadto w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, uczestniczyło nie więcej niż 300 uczestników, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

Zdecydowano, także o podwyższeniu limitu na basenach. Nowy projekt przewiduje udostępnienie publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności

Projekt zakłada również zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, jak również organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach oraz muszlach koncertowych.

Jednak główną zmianą w rozporządzeniu jest skrócenie tzw. dystansu społecznego z 2 m do 1,5 m, przy jednoczesnym obowiązku zakrywania nosa i ust.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem  21 lipca 2020 r., z wyjątkiem  niektórych przepisów, które wchodzą w życie z dniem 4 sierpnia 2020 r.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze