Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 16:46

W ramach budżetu partycypacyjnego powstała nowa droga rowerowa

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

W ubiegłorocznym budżecie partycypacyjnym jednym ze zwycięskich wniosków było zadanie pn. „Budowa fragmentu drogi dla rowerów przy skrzyżowaniu Al. Wyzwolenia i ul. Kisielewskiego”. Zadanie to zostało niedawno zrealizowane. Jednak inwestycja pozostawia lekki zgrzyt.

Nowa droga rowerowa powstała na odcinku od ul. Kisielewskiego do zjazdu z Alei Wyzwolenia na parking centrum M1. Niestety projekt nie zakładał przebudowy całego odcinka od ul. Kisielewskiego do Michałowskiego co skrupulatnie wykorzystał wykonawca inwestycji. Od zjazdu na parking do tunelu nadal nie została wydzielona droga rowerowa, a asfalt na tym odcinku został tylko lekko naprawiony i nadal budzi wiele zastrzeżeń.

Co ciekawe od tunelu w stronę ul. Michałowskiego na odcinku kilkunastu metrów położono nowy „dywanik”, aby później znów jeździć po starym popękanym asfalcie. Ciekawostką na tym odcinku jest także oznakowanie – według namalowanych piktogramów rowerzyści winni poruszać się po starej kostce, a pieszy po wyasfaltowanej drodze…

Pełną fotorelację możesz zobaczyć na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze