Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 20:01

W przyszłym roku ruszy długo wyczekiwana przebudowa ul. Złotej

Zakończył się przetarg, a tym samym został wyłoniony wykonawca, który gruntownie przebuduje ulicę Złotą na Zawodziu. Realizowana w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie inwestycja zostanie w większości dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa ulicy Złotej rozpocznie się wraz z początkiem nowego sezonu budowlanego w 2021 roku. Planowany zakres prac obejmuje m.in.: gruntowną przebudowę konstrukcji drogi, wymianę nawierzchni jezdni, budowę obustronnych chodników i odwodnienia, przebudowę sieci wodociągowej i budowę instalacji nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Zakończenie inwestycji przewidywane jest na połowę 2022 roku.

– Pracy będzie sporo, bo inwestycja obejmuje gruntowną przebudowę na odcinku od ul. Legionów do ul. Mirowskiej – podkreśla prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Koszt inwestycji to ponad 8,6 mln zł, z czego – dzięki zaangażowaniu specjalistów z Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu (przy wsparciu parlamentarzystów, radnych i samych mieszkańców) – 5,1 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie przyznane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (to pełna wnioskowana kwota dofinansowania).

źródło: UM Częstochowy
foto: mb

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze