Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:55

W piątek dzień otwarty w Częstochowskim Centrum Świadczeń

W piątek, (tj 28.06) Częstochowie Centrum Świadczeń przygotowało dla mieszkańców Częstochowy dzień otwarty, podczas którego będzie można skorzystać z konsultacji w kwestii świadczeń realizowanych przez Centrum czy wymogów, jakie należy spełnić, aby starać się o dostępne formy wsparcia.

Od godz. 8.00 do 15.00 w Częstochowskim Centrum Świadczeń na wszystkich zainteresowanych będą czekać zarówno bezpośrednie porady, jak i przygotowane przez personel CCŚ materiały informacyjne. Będzie można zapoznać się z rodzajami świadczeń realizowanych przez CCŚ, zasadami ich przyznawania, wymogami, jakie należy spełnić, aby ubiegać się o świadczenie czy możliwymi formami składania wniosków.

Od 1 lipca Program ,,Rodzina 500+” rusza na nowych zasadach – m.in. bez kryterium dochodowego. Dzień Informacyjny w CCŚ będzie z pewnością dobrą okazją, aby zapytać o szczegóły związane z ubieganiem się o świadczenia Programu.

Ważne informacje na temat świadczeń, których udzielanie obsługuje CCŚ, można znaleźć także na stronie Centrum pod linkiem http://ccs.czestochowa.pl/

Częstochowskie Centrum Świadczeń – z siedzibą przy ul. Jana III Sobieskiego 15 – jest jednostką organizacyjną Gminy Miasta Częstochowy, prowadzoną w formie jednostki budżetowej. Siedzibą i terenem działania Centrum jest miasto Częstochowa. Przedmiotem jego działalności jest realizacja zadań w zakresie świadczeń rodzinnych i wychowawczych, świadczenia ,,Dobry Start”, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych i energetycznych, zasiłków dla opiekunów i Karty Dużej Rodziny.

źródło: UM Częstochowy
foto: mb

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze