Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:54

W kwietniu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Brydżu Sportowym

Miłośnicy brydża z całej polski powalczą 02. kwietnia w Otwartych Mistrzostwach Częstochowy w Brydżu Sportowym  – Ogólnopolski Turniej Brydża. Inicjatorem i organizatorem mistrzostw jest Janusz Danek.

Reaktywacja brydża sportowego rozpoczęła się 16 października minionego roku, wówczas w sali bankietowej „Akwen” odbył się Turniej Brydża Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, w których udział wzięło ponad czterdziestu uczestników.

W październiku 2018 r. po 35 latach odbył  się w Częstochowie pierwszy turniej brydżowy, a był to Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Te zawody stały się zaczynem do stworzenia drużyny ligowej, która już walczy w III lidze. Wtedy  też uczestnicy zgodnym chórem prosili o kontynuowanie tego dzieła i ja to czynię – powiedział organizator mistrzostw Janusz Danek

Wsparcie Urzędu Miasta i patronat Prezydenta dodaje rangi i splendoru tym zawodom. Państwo Wanda i Wiesław Ciesielscy po raz kolejny otworzą  gościnne progi AKWENU dla szlachetnej rywalizacji brydżowej w Częstochowie – dodał Danek.

To nie jedyne zawody brydżowe, które odbędą się w tym roku w Częstochowie. Na listopad planowy jest II Turniej Brydżowy o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.

Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze