Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:30

W Częstochowie ruszyła kampania „Bezpieczny Senior”

foto: KMP Częstochowa

„Bezpieczny Senior” to kampania, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa seniorów przed oszustami i złodziejami. Z tą myślą w Częstochowie powstały spoty profilaktyczne, które mają ustrzec tę grupę mieszkańców narażonych na oszustwa metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Częstochowie przy współpracy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie. Patronat nad przedsięwzięcie objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Przestępcy przez cały czas działają za pomocą różnorodnych metod, aby okraść starsze osoby. Dlatego od wczoraj w lokalnych stacjach radiowych emitowane są spoty reklamowe, które informują społeczeństwo jak zapobiegać takim oszustwom. Projekt zrealizowany został przy współpracy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie w ramach programu „Bezpieczne miasto”. Patronat nad przedsięwzięcie objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Dodatkowo plakaty i ulotki informacyjne, dzięki uprzejmości Tygodnika Katolickiego „Niedziela” trafią do wszystkich parafii na terenie naszego miasta i powiatu. Natomiast dzięki współpracy z lokalną prasą, znajdziemy artykuły poświęcone tej tematyce. Materiały te będą również wykorzystywane podczas codziennej służby dzielnicowych.

Dzięki współpracy z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego, na książeczkach płatniczych zostanie umieszczona ulotka informacyjna, dzięki czemu dotarze ona do wielu mieszkańców.

źródło: KMP Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze