Szukaj

dzisiaj jest 15/04/2024 12:02

W Częstochowie prawie w centrum miasta powstanie miejska plaża?

foto: własne

Od wielu lat trwa dyskusja nad zagospodarowaniem terenu wokół rzeki Stradomki przy ul. Niedługiej w dzielnicy Ostatni Grosz. Z propozycją stworzenia plaży miejskiej w tym miejscu wyszedł mieszkaniec, który złożył taki projekt do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Zadanie zakłada budowę strefy relaksu nad rzeką Stradomką w dzielnicy Ostatni Grosz. W ramach zadania przewiduje się m.in. montaż elementów małej architektury tj. grill miejski, ławki-leżaki, ławki, kosze na śmieci i nasadzenie nowych drzew oraz posianie trawy.

Bardzo się cieszę, że w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zostało złożone zadanie, które pozwoli zagospodarować teren wokół rzeki Stradomki w dzielnicy Ostatni Grosz w okolicy ul. Niedługiej. Na wielu spotkaniach z mieszkańcami docierały do mnie różne opinie i prośby na temat zagospodarowania tego terenu. W związku z tym, ogromnie się cieszę, że teraz sami mieszkańcy Częstochowy mogą zdecydować w głosowaniu, czy chcą, aby w tym miejscu powstała plaża miejska powiedział Tomasz Blukacz – radny Lewicy. To miejsce ma potencjał, a wybudowany niedawno w pobliżu wybieg dla psów pokazuje, że teren wokół ul. Niedługiej może stać się miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. To najwyższy czas, aby to miejsce zmieniać na lepsze – podsumował radny Blukacz.

Realizacja zadania przyczyni się do zagospodarowania terenu, który obecnie jest zaniedbany, a dzięki inwestycji mieszkańcy dzielnicy Ostatni Grosz, a także mieszkańcy pozostałych dzielnic zyskają atrakcyjne miejsce do wypoczynku oraz urządzenia sobie pikniku bez konieczności wyjazdu poza miasto – czytamy w projekcie zadania.

Głosowanie nad projektami zadań w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego trwa od 7 września 2023 r. do 21 września 2023 r.

foto/źródło: własne

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze