Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 12:16

W centrum miasta z okazji Dnia Drzewa posadzono drzewa

foto: Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy

Z okazji Dnia Drzewa w ramach miejskiego programu „Posadź drzewo w Częstochowie” stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy po raz kolejny postanowiło zazielenić nasze miasto. Tym razem 10 dębów o wysokości 3 metrów zostało posadzonych w samym centrum Częstochowy, wzdłuż Alei Wolności.

Zależy nam na tym by Częstochowa była miastem zielonym, w którym każdy z nas może znaleźć miejsce do wypoczynku. Chcemy wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami dbać o przestrzeń, która nas otacza uzupełniając to, co już do tej pory udało nam się zrobić. Dlatego co roku staramy się „dotleniać” dzielnice Częstochowy. – wyjaśnił członek stowarzyszenia.

Do tej pory Stowarzyszenie stworzyło zielone zakątki w dzielnicach: Ostatni Grosz, Mirów, Gnaszyn oraz Wyczerpy. Zainaugurowana przez Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka akcja „Posadź drzewo w Częstochowie” realizowana jest przez Centrum Usług Komunalnych, którego Naczlnik Łukasz Kot brał udział w poniedziałkowej akcji.

„Posadź drzewo w Częstochowie” to miejska akcja zachęcająca mieszkanki i mieszkańców do zazielenia naszej wspólnej przestrzeni. Jeśli ktoś jest chętny by takie drzewo zasadzić może zgłosić się do nas, a my pomożemy dobrać miejsce i odpowiedni typ drzewka – przekonuje Łukasz Kot

foto/źródło: Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze