Szukaj

dzisiaj jest 17/06/2024 12:21

VIII Festiwal Piosenki Podwórkowej

foto: Urząd Miasta Częstochowy
foto: Urząd Miasta Częstochowy

W poniedziałek (tj. 17.10.) o godzinie 10:00 w hali sportowej przy ul. Żużlowej 4 już po raz ósmy Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie zorganizuje Festiwal Piosenki Podwórkowej.

Udział w festiwalu zapowiedziało ponad 600 uczestników – dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół, przedszkoli i domów dziennego pobytu z  województw małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego oraz śląskiego.

W jury festiwalu zasiądą przedstawiciele świata sztuki, sportu i biznesu:
dziennikarz Ireneusz Bieleninik, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Roman Bolczyk, aktorka Iwona Chołuj, artysta plastyk Mariusz Chrząstek, muzycy: Janusz Yanina-Iwański i Olek Klepacz, sportowiec i promotor boksu Marcin Najman oraz prezes firmy mPAY  Maciej Orzechowski.

Jak mówi Beata Mstowska wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i jedna z organizatorek festiwalu – taki dobór jurorów nie jest przypadkowy.

– To ludzie związani z Częstochową, ale przede wszystkim wieloletni i szczerzy przyjaciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, na których wsparcie i pomoc nasi podopieczni zawsze mogą liczyć.

– Wspieram Stowarzyszeni i Festiwal od początku, bo nie ma nic cenniejszego niż widzieć szczerą radość na twarzach ludzi, którym mogę pomóc – przyznaje Ireneusz Bieleninik.
Jestem zawsze do dyspozycji, bo trudno mi przejść obojętnie nad szlachetnymi pobudkami, którymi kieruje się to wyjątkowe stowarzyszenie.-dodaje.

Dla Janusza Yaniny-Iwańskiego, to powrót do lat dzieciństwa:
– Wychowałem się z takimi dziećmi. To ludzie, którzy bez pomocy nie poradzą sobie w życiu – mówi muzyk.
– Mój udział w jury wynika też z tego faktu, ale także dlatego, że ilość pozytywnej energii i radości, którą wnoszą w życie osoby niepełnosprawne jest niewiarygodna. Optymizmu mogą pozazdrościć im ludzie, którzy nie mają tych wszystkich dysfunkcji ale nie umieją też tak okazywać i doświadczać  szczęścia.

Organizacja Festiwalu możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu PFRON oraz UM Częstochowa.
Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

[mb]
źródło: Biuro Prasowe UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze