Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 12:13

Trwają „Aktywne Ferie” z ZGM

foto: UM Częstocohwy

Od 29 stycznia młodsze częstochowianki i częstochowianie cieszą się upragnionymi feriami. Wśród miejskich instytucji, które organizują im ciekawie wolny czas, jest także ZGM TBS.

,,Aktywne Ferie 2024’’ to kilkudniowe zajęcia, spotkania i warsztaty dla młodych podopiecznych Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, z którą ZGM współpracuje nie po raz pierwszy. Inauguracja zgromadziła dzieci i przedstawicieli partnerów ZGM-u w poniedziałek, 29 stycznia, w Kamienicy Kupieckiej. A wśród tych partnerów, dzięki którym ferie z ZGM mogą być tak urozmaicone, znaleźli się Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czy Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji.

Radosnych ferii w Częstochowie życzył najmłodszym prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Jak to zwykle bywa przy okazji spotkań z dziećmi, było co nieco o marzeniach i planach na przyszłość – wśród młodych rozmówców znalazło się oczywiście kilku ,,przyszłych włodarzy miasta”, choć prezydent Częstochowy pół żartem doradzał, aby najpierw przejść przez funkcję radnego. W spotkaniu towarzyszył mu zresztą jeden z nich – przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos, bardzo często angażujący się w przeróżne inicjatywy na rzecz najmłodszych. Byli też prezes ZGM Paweł Konieczny i kierująca fundacją Adullam Elżbieta Ferenc. Wszyscy oni wręczyli dzieciom na dobry początek ,,Aktywnych Ferii” zestawy drobnych upominków. A potem już dzieci ,,przejęła” aktorka Teatru Mickiewicza Marta Honzatko – były to pierwsze zajęcia, jakie czekały na nich w te ferie.

W program na kolejne dni wpisano jeszcze m.in. spotkanie z czworonogami wspierającymi w służbie częstochowskich policjantów, pokaz pojazdów i sprzętu policyjnego, prelekcje o bezpieczeństwie, wizytę w stadninie – połączoną z ogniskiem, także pod opieką funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji, a także ślizgi na lodowisku i zajęcia na pływalni MDK-u.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze