Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 10:56

„TRAMWAJ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO” NIEBAWEM WYJEDZIE NA TRASĘ

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Jeszcze w tym roku na trasę wyjedzie „Tramwaj rodzicielstwa zastępczego”. Celem akcji jest rozwijanie alternatywnych form opieki nad dziećmi poprzez tworzenie zawodowych rodzin zastępczych na terenie powiatu częstochowskiego.

Akcja „Tramwaj rodzicielstwa zastępczego” ma na celu również m.in. pozyskanie kandydatów na rodziny zastępcze, prowadzenie procesu diagnostyczno-kwalifikacyjnego kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, czy upowszechnienie i promocję alternatywnych i elastycznych form zatrudnienia jakim jest pełnienie funkcji zawodowej rodziny zastępczej.

Pasażerowie, którzy zdecydują się wsiąść do zabytkowego tramwaju otrzymają informatory i ulotki promujące rodzicielstwo zastępcze.

Obecnie nie jest jeszcze znany dokładny termin wydarzenia. Pewne jest to, że „Tramwaj rodzicielstwa zastępczego” wyjedzie na trasę jeszcze w tym roku.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Częstochowy, Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Częstochowie oraz Stowarzyszeniem „Dla rodzinny”.

Komentuj wydarzenie na Facebook.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze